STM32 tabanlı direksiyonu Windows ile nasıl haberleştirilebilir?

biadsiz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Kuvvet geri beslemeli yarış direksiyonu için yazılım üretmem gerekiyor. Arduino kart ve hazır bir yazılım kullanıyorum. ST32F4 mikroişlemcisine geçip kendi yazılımımı yazmayı düşünüyorum ve bu yüzden bunun ile ilgili kurs takip ediyorum. Fakat Windows tarafında ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Windows için sürücü geliştirme konularına baktım konu da açmıştım fakat anladığım kadarı ile sürücü geliştirmem gerekmiyor sıfırdan. Windows 'un kendi kütüphanesi var ve benim o kütüphaneyi dahil etmem gerekiyor. Çıkardığım sonuç bu ve bu linki buldum. Çıkarımım doğru mu, ne yapmam gerekiyor tecrübeli arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Windows ile UART üzerinden haberleşebilirsin. STM32 kullanmak demek büyük bir iş demek, zira Arduino gibi kütüphaneleri hazır değil. Sağlıklı olması için CubeIDE'de kodlamak gerekir ki bu da büyük bir proje olur.

Hazır bir kütüphane bulamazsın. STM32 kullanacaksan, bunun Arduino'dan farklı olmasını ve kendinin olmasını istiyorsan, hem direksiyon için hem de direksiyon ve bilgisayar arasındaki haberleşme için kodu kendin yazmalısın.

Ancak zor olacağını sanmam. STM32 ve ST-Link ile bilgileri UART kullanarak COM portlarından birine gönderirsin. Windows tarafında yazacağın bir program ile de bu bilgileri okursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı