Stok Fan hızı nasıl düşürülür?

Lawrence7

Centipat
Termal macun olmadığı için BIOS'dan CPU fan Kontrolünü 200 RPM'den 500'e almıştım. Şimdi termal macun daha gelmedi, dedim düşüreyim. BIOS'a girdim fakat RPM 200'deydi anlamadım. Chasis fanda vardı o da 600 RPM'deydi anlamadım. Sessiz ortamda ses uçak kalkışı gibi, nasıl düşürebilirim?

Termal macun olmadığı için BIOS'dan CPU fan Kontrolünü 200 RPM'den 500'e almıştım. Şimdi termal macun daha gelmedi, dedim düşüreyim. BIOS'a girdim fakat RPM 200'deydi anlamadım. Chasis fanda vardı o da 600 RPM'deydi anlamadım. Sessiz ortamda ses uçak kalkışı gibi, nasıl düşürebilirim?
Yine BIOS üzerinden ayarlayabilirsiniz veya Asus Al Suite 3 gibi anakartın kendisinin yayınladığı programlar var. Bunlardan birini kullanabilirsiniz. Recep Baltaş'ın bahsetmiş olduğu şu konuyada göz atabilirsiniz. Speedfan Kurulum ve Ayar Rehberi - Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı