Stok fan ve RAM'ler birbirine değiyor

Ramazan Ö

Hectopat
Merhaba, durum bu şekilde:
IMG_20210616_232615.jpg

Dün yaşadığım ufak sorundan sonra stok fanı tekrar takmayı başardım. Sonrasında RAM'leri taktım. Stok fan, RAM'e biraz temas ediyor. RAM ısınırsa plastiğini eritir mi diye düşünmeye başladım. Ayrıca RAM'ler de birbirine değiyor. Bir sorun olur mu? Bu şekilde kullanayım mı?

Sistem:
  • B450M S2H
  • T-Force Night Hawk 2*8 3200 MHz CL16
  • 4300GE
  • Stok fan

Son düzenleme:
Merhaba, durum bu şekilde:
Eki Görüntüle 1071254

Dün yaşadığım ufak sorundan sonra stok fanı tekrar takmayı başardım. Sonrasında RAM'leri taktım. Stok fan, RAM'e biraz temas ediyor. RAM ısınırsa plastiğini eritir mi diye düşünmeye başladım. Ayrıca RAM'ler de birbirine değiyor. Bir sorun olur mu? Bu şekilde kullanayım mı?

Sistem:
  • B450M S2H.
  • T-Force night hawk 2*8
  • 4300GE
  • Stok fan.

Ürünün linkini atar mısınız?

Eritmez, yeter ki RAM'i kastırmasın. Birbirine değmesi bir dert değil yoksa.
Hocam, kastırma yok sanırım. RAM'i biraz şekilli yapmışlar, üstündeki kanala biraz temas ediyor sadece. Bir de iki RAM birbirine dokunuyor.

Hiç sıkıntı yok. Sıkıntıya yakın bile değil. Korkmayın bu kadar. :)
Haklısınız hocam. Aslında en iyisi rahat olmak :)

Çok dert ediyorsanız ve şüpheniz varsa fan çerçevesini zımpara ile inceltin. Çok abartmazsanız fan da zarar görmez, RAM'ler de rahat ortam bulur. :)
Çerçevesi metal gibi geldi hocam. Zımpara ile uğraşmaya değmez gibi. Fanı takmadan önce RAM'i taktığım zaman ileri geri hafifçe oynatmaya çalışınca oynuyorlardı, şu an oynamıyorlar.

Ürünün linkini atar mısınız?
Kendim topladım hocam. Hangi parçanın linkini istiyorsunuz?

Piyasa çöpe dönünce ve kriterlerime uyan kalmayınca 2 yıl idare etmelik bari toplayayım dedim. Sanırım 4000 serisine kaldık artık. :D

Geri
Yukarı