Stok fan vidası sıkılmıyor

Yük altında sıcaklık değerlerinize bakın bir anormallik yoksa ve dediğiniz gibi sağlam duruyorsa sorun oluşacağını sanmıyorum.

Stok fanın vidalarının 3 tanesini sıkabildim. Sağ alttaki sıkılmıyor sıkıntı çıkarır mı? Oynamıyor yerinden sağlam oldu.
Tek tek bütün vidaları sonuna kadar sıkarak yaptıysanız o yüzden son vida sıkılmıyor olabilir. Bu yüzden mesela 1.vidayı yarım tur sıkın sonra onun çaprazındaki 2.vidayı yarım tur sıkın. Sonra 3.vidayı yarım tur sonra 4.vidayı yarım tur yapıp hepsini eşit şekilde oturtun. Bu şekilde yarım yarım yapa yapa bitir. Tek seferde vidayı yerine oturtturursan bir tane vida havada kalır. Ve bu vidalarda yay olduğu için biraz bastır yuvaya girmesi için. Tabii senin ne kadar bilgin olduğunu bilmiyorum bu yüzden hiç bilmeyene anlatır gibi anlattım. Belki sen bunları zaten biliyor uyguluyorsundur. Büyük ihtimal direkt vidaları sıktığın için son vida oturmadı.

Yük altında sıcaklık değerlerinize bakın bir anormallik yoksa ve dediğiniz gibi sağlam duruyorsa sorun oluşacağını sanmıyorum.
forza 4 48 fps orta ayarlarda 55 derece

Tek tek bütün vidaları sonuna kadar sıkarak yaptıysanız o yüzden son vida sıkılmıyor olabilir. Bu yüzden mesela 1.vidayı yarım tur sıkın sonra onun çaprazındaki 2.vidayı yarım tur sıkın. Sonra 3.vidayı yarım tur sonra 4.vidayı yarım tur yapıp hepsini eşit şekilde oturtun. Bu şekilde yarım yarım yapa yapabitir. Tek seferde vidayı yerine oturtturursan bir tane vida havada kalır. Ve bu vidalarda yay olduğu için biraz bastır yuvaya girmesi için. Tabii senin ne kadar bilgin olduğunu bilmiyorum bu yüzden hiç bilmeyene anlatır gibi anlattım. Belki sen bunları zaten biliyor uyguluyorsundur. Büyük ihtimal direkt vidaları sıktığın için son vida oturmadı.

Dediğin gibi yapıyordum zaten 6 saat böyle uğraştım.

Dediğin gibi yapıyordum zaten 6 saat böyle uğraştım.
Vidalar yaylı olduğu için normal vida gibi takamazsın bastırarak çevirmen lazım. Eğer dediğim şekilde yapıyorsan anakartın, stok fanın fotosunu at belki sebebini bilen çıkar.

Geri
Yukarı