Ekran kartı vidası sıkılmıyor

neo7

Centipat
Ekran kartını taktım ama bir türlü vidasını sıkamıyorum. İki vidayla da denedim, sıkılmıyor. Kasanın kılavuzdaki vida siyah olsa gerek ama sıkamıyorum. Kaldım böyle. Yardim eder misiniz?

20220831_153357.jpg

20220831_153305.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl sıkamıyorsunuz hocam? Vida var tornavida var sorun ne ben anlamadım. Boşa mı dönüyor?

Hallettim hocam bu iki vida da değil minik vidaymis ve ben büyük tornavidayla sıkmaya çalışıyordum sonuç olarak minik vida ve minik tornavidayla sıktım fakat şöyle bir sorum var ilk attakini sıktım belli bir yerden sonra bosa dondu sonra usttekini tamamiyle sıktım vida dönmüyor sabitlendi ama alttakini biraz daha sikmaya çalışınca boşa dönüyor kartin sallanmasini kontrol ettigimde gayet sıkı durumda bir sorun olur mu?
Son olarak korumasini da taktim.

Dosya Ekleri

• 20220831_160252.jpg
    20220831_160252.jpg
    91,2 KB · Görüntüleme: 42
  • 20220831_160354.jpg
    20220831_160354.jpg
    153,8 KB · Görüntüleme: 49
Hallettim hocam bu iki vida da değil minik vidaymis ve ben büyük tornavidayla sıkmaya çalışıyordum sonuç olarak minik vida ve minik tornavidayla sıktım fakat şöyle bir sorum var ilk attakini sıktım belli bir yerden sonra bosa dondu sonra usttekini tamamiyle sıktım vida dönmüyor sabitlendi ama alttakini biraz daha sikmaya çalışınca boşa dönüyor kartin sallanmasini kontrol ettigimde gayet sıkı durumda bir sorun olur mu?
Son olarak korumasini da taktim.

Bir şey olmaz hocam, bende de o şekilde ilk taktığım sımsıkı 2. vida bir zamandan sonra boşa dönüyor. Sallanmıyorsa sorun yoktur, bende 3 fanli RX 5600XT var bugüne kadar sorun olmadı sizde de olmayacaktır.

Bir şey olmaz hocam, bende de o şekilde ilk taktığım sımsıkı 2. vida bir zamandan sonra boşa dönüyor. Sallanmıyorsa sorun yoktur, bende 3 fanli RX 5600XT var bugüne kadar sorun olmadı sizde de olmayacaktır.

Anladım hocam ekran kartının güç kablosu biraz yan panele değiyor bu da bir sorun çıkarmaz sanırım baska şekilde sanirim güç kablosunu baya bükmek gerekirdi biraz da sıvı soğutucunun hortumuna temas ediyor.

Yanlış tornavida ve vidayla secimi yuzunden ekran kartının vidasi sıkmak icin 45 dakika uğraştım iki defa vida kasanin daracık yerine uçtu oradan çıkarmak icin de uğraştım obsesif kompulsif bozuklugum var saçma sapan stres oldum aşırı terleme ve mide bulantısı oldu sonuçta hallettim takıldıgım şey guc kablosu panele değiyor sorun olur mu?
@messinicocugu

Dosya Ekleri

• 20220831_191408.jpg
    20220831_191408.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 39
  • 20220831_191404.jpg
    20220831_191404.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Anladım hocam ekran kartının güç kablosu biraz yan panele değiyor bu da bir sorun çıkarmaz sanırım baska şekilde sanirim güç kablosunu bayağı bükmek gerekirdi biraz da sıvı soğutucunun hortumuna temas ediyor.

Yanlış tornavida ve vidayla secimi yuzunden ekran kartının vidasi sıkmak icin 45 dakika uğraştım iki defa vida kasanin daracık yerine uçtu oradan çıkarmak icin de uğraştım obsesif kompulsif bozuklugum var saçma sapan stres oldum aşırı terleme ve mide bulantısı oldu sonuçta hallettim takıldıgım şey guc kablosu panele değiyor sorun olur mu?
@messinicocugu

Sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı