Stoklar düzeldiğinde RTX 3080'li bir sistem ne kadara toplanabilir?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Merhabalar, 25 bin TL kadar bir bütçem var RTX 3080'li uzun süre götürecek bir sistem toplamak istiyorum. Herkes gibi stok bekliyorum. Şu an 25 bin TL'ye 3070 bir hazır sistem alınabiliyor fakat ben 3080 bir sistem almak istiyorum. Yani sorum şu: Ekran kartı stokları normale döndüğünde 3080 bir sistem ne kadar mal olur ya da 25 bin TL'ye 3080 bir sistem toplanabilir mi?

Kart 8-10K arası idi. 4K oynayacağım ben dersen 1600AF'li bir sistem toplar 13-14K'ya çıkarsın işin içinden. Hesabı sen yap derim.

Bunun cevabını kimse veremez.

Olay Türkiye'ye has değil.

Şu an dünyada karaborsa var.

Bir çok ticaret sitesindeki stoklar botlar sayesinde siz daha stokta göremeden ürünleri satıyor.

Yine ebay amazon'daki 3. parti şirketler Amazonun sattığının 2 katı fiyata kendisi satıyor.

Ethereum almış başını gitmiş, pandemi sebebiyle çip üretimi yavaşlamış - yetişemiyorlar arzı karşılamaya, ben 3080 fiyatının düşmesi gibi bir olayı beklemezdim.

25 bin tl'niz varsa, siz sisteminizi toplayın, ekran kartını idareten 6700 XT gibi bir çözümle sonuçlandırın. Yarın öbür gün stok gelirse satıp onu alırsınız.

Ancak hazır para ile stok beklemek ciddi şanssızlık olur.

Hocam ne yapmamı önerirsiniz?
Eğer 25 bin TL bütçem olsa tüm parçaları en üst düzey 3070'li bir sistem toplardım. Çünkü onlar da tükenecek yakında. Ethereum aldı başını gidiyor. Kârlılık o kadar arttı ki artık 25 bin TL'ye 3070 bile alabilir madenciler.

Geri
Yukarı