STOP: 0xa0000001 Mavi ekran

Daha fazla  
092114-7437-01

İnceler misiniz?

Kod:
*** STOP: 0xa0000001 (0x0000000000000005, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000,
0x0000000000000000)

*** atikmdag.sys - Address 0xfffff801ab067ece base at 0xfffff801ab03f000 DateStamp
0x53508a3c

Mavi ekran hatası RAM'ın bozukluğundan dolayı veriyor. Recep Baltaş'ın paylaştıgı bi program mevcuttu usb takıp sorunun var yada yok olduğunu görebiliyorduk. Bende bunu yaptım zamanında sorun varmış RAMde. Yeni RAM alıp taktım sorun olmadı sonra ulaşabilirsem o programa tekrar yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun Mikail Fidan'ın da dediği gibi AMD ekran kartı sürücüsünde. DDU ile sürücüyü kaldırın ve WHQL veya en son Beta sürücülerini deneyin.

Mavi ekran hatası RAM'ın bozukluğundan dolayı veriyor. Recep Baltaş'ın paylaştıgı bi program mevcuttu usb takıp sorunun var yada yok olduğunu görebiliyorduk. Bende bunu yaptım zamanında sorun varmış RAMde. Yeni RAM alıp taktım sorun olmadı sonra ulaşabilirsem o programa tekrar yazarım.
Programın adı Memtest86+. RAM'lik bir sorun yok bu konuda.
Deniyorum şuan.

Güncelledim fakat hala kendi kendine kapanıyor ısınma hatası veriyor ve fan çalışmamaya başladı.
Isınma hatasından kasıt nedir? Ekran kartı modelinizi de yazın.

Virüste var Malwarebyte ile tarama yap ve temizle. Ekran kartına OC yapmışa benziyorsun ya da ekran kartı oc'li sürüm. Downclock yapıp OC araçlarını kaldırın, DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldır denetim masasından da kalıntı varsa Amd veya Catalsty kaldır. Sonra güncel beta sürümü indir kur. Aida64 ile ısı değerlerini paylaş. Dediklerimi yaptıktan sonra memtestte yapabilirsin istersen.

Virüste var Malwarebyte ile tarama yap ve temizle. Ekran kartına OC yapmışa benziyorsun yada ekran kartı oc'li sürüm. Downclock yapıp OC araçlarını kaldırın, DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldır denetim masasından da kalıntı varsa Amd veya Catalsty kaldır. Sonra güncel beta sürümü indir kur. Aida64 ile ısı değerlerini paylaş. Dediklerimi yaptıktan sonra memtestte yapabilirsin istersen.

Dediklerini yaptım hocam, ama hala fan çalışmıyor. Nasıl yapacağım?

dgssdgdsg.PNG

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı