Storport.sys hatasını nasıl çözülür?

semihaydogan17

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce yeni RAM aldım. ( G.Skill Ripjaws 2x16 GB (32 GB) CL18 3600 MHz)
Sistemim;
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: Gigabyte eagle RTX 3060 12 GB.
Anakart: Gigabyte B450M S2H v2.
SSD disk: Samsung 980 500 GB NVMe M.2 SSD (ayretten 1 tane 480 GB SATA SSD 1 tane 240 GB SATA SSD ve ikinci el 1 TB hard disk mevcut.)

RAM'leri taktıktan sonra storport.sys hatası almaya başladım. Bilgisayarı açıyorum BIOS ekranından sonra direkt olarak mavi ekran hatası veriyor. Bilgisayarı sıfırla yaptıktan düzelmişti ama bugün tekrar aynısı oldu. Windows'un RAM tanılama aracıyla test yaptığımda herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Şimdi de mem86 ile yapmayı planlıyorum.

Merhaba, 2 gün önce yeni RAM aldım. ( G.Skill Ripjaws 2x16 GB (32 GB) CL18 3600 MHz)
Sistemim;
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: Gigabyte eagle RTX 3060 12 GB.
Anakart: Gigabyte B450M S2H v2.
SSD disk: Samsung 980 500 GB NVMe M.2 SSD (ayretten 1 tane 480 GB SATA SSD 1 tane 240 GB SATA SSD ve ikinci el 1 TB hard disk mevcut.)

RAM'leri taktıktan sonra storport.sys hatası almaya başladım. Bilgisayarı açıyorum BIOS ekranından sonra direkt olarak mavi ekran hatası veriyor. Bilgisayarı sıfırla yaptıktan düzelmişti ama bugün tekrar aynısı oldu. Windows'un RAM tanılama aracıyla test yaptığımda herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Şimdi de mem86 ile yapmayı planlıyorum.
Hocam minidump dosyasını atar mısınız?

hocam CMD yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow yazar mısınız? minidump dosyası olması gerekliydi eğer mavi ekran verdiyse.

hocam CMD yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow yazar mısınız? minidump dosyası olması gerekliydi eğer mavi ekran verdiyse.
işte bende gelişmiş başlatma seçebeklerinden bilgisayarı sıfırladım ama 2 gün sonra tekrar hata aldı. bende gene sıfırladım şuan pc açık kullanıyorum.
Ayretten hata verdiğinde direkt bios ekranından sonra restart atıyor pc windows ekranı gelmiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 7
yaptım sonuçlar

Memtest86 sonuçları bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Adsız44.png
    Adsız44.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 4
  • 20240420_205941.jpg
    20240420_205941.jpg
    193,3 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Önce BIOS güncelle güncel değilse, sonra BIOS'ta XMP açıksa kapat. RAM değerini 3200 MHZ yap. Bu şekilde dene.
Ayrıca yeni RAM aldın ama önceki RAM nedir ?
önceki ramlar crucial ballistix 2x8gb xmp kapalı. bios güncellemedim birkaç gündür havalar iyi gitmediği için elektrik kesintisi olmasından korkutuğum için girişmedim hiç

Geri
Yukarı