Çözüldü "str_len" ve "str_txt" metin belgeleri zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aspendos34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, yüklediğim fotoğrafta str_len ve str_txt isimli şeyler nedir zararlı mıdır bilen var mı? Birisi 1 KB diğeri 6 KB boyutunda.

Dosya Ekleri

• Windows 10.png
    Windows 10.png
    56,4 KB · Görüntüleme: 79
Çözüm
Format attım bugün arkadaşlar, zaten format atma niyetim vardı uzun zamandır, format atınca gittiler doğal olarak, teşekkür ederim yine de yardımlarınız için.
Biri kod yazıp çıktısını bu dosyalara atmış muhtemelen. Yanlış hatırlamıyorsam Ram ile alakalı bir şey Hexadecimal olarak yazılmış. Tam incelemedim ama sanki bir array.

Son düzenleme:
Biri kod yazıp çıktısını bu dosyalara atmış muhtemelen. Yanlış hatırlamıyorsam RAM ile alakalı bir şey hexadecimal olarak yazılmış.

PC'ye ben ve kardesim dışında kimse geçmiyor, ikimizinde kod yazmayla bir alakası yok, bir zararı var mıdır dosyaların?

İsimlerinden içinde metin olur diye ummuştum.
Birinde 70 satır ve 70 sayı var. Karşılığı gibi. Ama sırası tam uygun değil. Sayılar olanda 13, 10, 4, 3... şeklinde giden kısım aslında diğerinin değerlerinin başladığı kısım. Ama ikisinin sonu da 14, 5, 6 diye bitiyor.

Tek başına bir şey yapacak dosyalar gibi durmuyorlar. @24099 hocam daha iyi bilir tabii.
Silmek istiyorsanız Unlocker isimli uygulamayla deneyebilirsiniz. Muhtemelen bir program oluşturdu ama temp vb. klasörler varken direkt C dizinine oluşturması ilginç.

İsimlerinden içinde metin olur diye ummuştum.
Birinde 70 satır ve 70 sayı var. Karşılığı gibi. Ama sırası tam uygun değil. Sayılar olanda 13, 10, 4, 3... şeklinde giden kısım aslında diğerinin değerlerinin başladığı kısım. Ama ikisinin sonu da 14, 5, 6 diye bitiyor.

Tek başına bir şey yapacak dosyalar gibi durmuyorlar. @24099 hocam daha iyi bilir tabii.
Silmek istiyorsanız Unlocker isimli uygulamayla deneyebilirsiniz. Muhtemelen bir program oluşturdu ama temp vb. klasörler varken direkt C dizinine oluşturması ilginç.
Sanki biri Ram'i manageliyor ve bunun için 3D Array oluşturmuş.

Bellek konumları için ufak değerler. Bellek adresi olduklarını sanmıyorum.
Yok len_txt den bahsediyorum ve bildiğim kadarıyla ram'i managelarken blokları giriyorsun(yanlış hatırlama ihtimalim var). Mesela adam bir döngü yapmak istemiştir ve onun için for ile array'deki bütün sayıları alıp bir algoritma oluşturmuştur. Açıklama yeteneğim sıfır olduğu için direk videoya yönlendiriyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bellek değerleri için kullanılan parçalar gibi geldi metin belgelerinin biri.

TXT dosyaları tek başlarına zararlı değildirler. Ama onu hangi program kullanıyor, ne oluşturdu, ne faydalanıyor ona bakmak lazım. Onu da böyle anlayamayız.

Yine de pek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Emin olmak için sisteminize tam tarama yapın, şüpheniz devam ederse imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim sistemi.

Sanki biri RAM'i manageliyor ve bunun için 3D array oluşturmuş.

Bu kötü bir şey mi? Keylogger gibi mi?
Bellek değerleri için kullanılan parçalar gibi geldi metin belgelerinin biri.

Txt dosyaları tek başlarına zararlı değildirler. Ama onu hangi program kullanıyor, ne oluşturdu ona bakmak lazım.

Yine de pek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Emin olmak için sisteminize tam tarama yapın, şüpheniz devam ederse imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim sistemi.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı