Strateji ve FPS oyun önerisi

Xed

Hectopat
Arkadaşlar strateji ve FPS türü oyunlar genellikle ilgimi çekiyor bu zamana kadar BF serisi COD serisi moh serisi vs vs bitirmişliğim var strateji ise hikaye tarzları ilgimi çektigi için Company of Heroes 1-2 ve Men of War Assault Squad 2 bitirdim online tarafları da artık zevk vermemeye başladı genellikle boş zamanlarım oluyor ve eski yeni fark etmez hikayeli oyunlar istiyorum tüm önerilere açığım şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oynamadıysanız Bioshock serisini oynayabilirsiniz. Fps türünü zamanına göre gayet güzel yansıtmış oyunlar arasında yerini almaktadır.

Diğer bir tavsiyem ise Metro 2033 Redux ve Metro: Last Light Redux oyununu oynamanızdır. Birbirini tamamlayan bu oyun serisinde kendi hikayesi size alıp götüreceğine inanıyorum. Ayriyetten Metro Redux Bundle paket ile bu iki oyunu daha ucuza alma hakkına sahip oluyorsunuz. Sizin seçiminize kalmış.

İyi oyunlar dilerim... @tfoxengin

Eğer oynamadıysanız Bioshock serisini oynayabilirsiniz. Fps türünü zamanına göre gayet güzel yansıtmış oyunlar arasında yerini almaktadır.

Diğer bir tavsiyem ise Metro 2033 Redux ve Metro: Last Light Redux oyununu oynamanızdır. Birbirini tamamlayan bu oyun serisinde kendi hikayesi size alıp götüreceğine inanıyorum. Ayriyetten Metro Redux Bundle paket ile bu iki oyunu daha ucuza alma hakkına sahip oluyorsunuz. Sizin seçiminize kalmış.

İyi oyunlar dilerim... @tfoxengin
Çok teşekkür ederim bioshock hiç oynamadım onu satın alıp bugün oynayacağım
Metro serisini ise yeni oyunu dahil bitirdim hayranıyım diyebilirim. ^-^

Tactical seviyorsan XCOM deneyebilirsin. Hikayesi de klise ama guzel.
Savas + realistic strategy seviyorsan Wargame serisi. Hic hikaye yok ama en iyi savas + strateji + simulasyon oyunu o bana gore piyasadaki.
4x strateji icin Endless Legend cok iyidir. Niyeyse pek bilinmez ama cok iyi bir strateji oyunu.
Historical strategy = EU4.
RTS icin hala en iyi tercih Age of Empires 2.

Tactical seviyorsan XCOM deneyebilirsin. Hikayesi de klise ama guzel.
Savas + realistic strategy seviyorsan Wargame serisi. Hic hikaye yok ama en iyi savas + strateji + simulasyon oyunu o bana gore piyasadaki.
4x strateji icin Endless Legend cok iyidir. Niyeyse pek bilinmez ama cok iyi bir strateji oyunu.
Historical strategy = EU4.
RTS icin hala en iyi tercih Age of Empires 2.
Teşekkürler

İzometrik görüş açısından oynanan taktiksel oyun seviyorsanız,
The Divinity: Original Sin 1 ve 2 'ye de bir bakın derim.
Yine Pathfinder: Kingmaker da çok zevkli.

Normal strateji olarak, Total War: Rome 2'yi Emperor Edition olarak DLC'leri ile birlikte indirimden 25-30 TL civarına düşünebilirsiniz.

Hikaye için ise, FPS olarak, oynamadıysanız Metro serisi, Bioshock serisi ve İlk 4 Far Cry serisi oldukça güzeller.

Bir de son not. Oyun FPS değil, TPS hiç değil. Omuz üstü kamera ancak yeni çıkan "Daymare 1998" oyunu da eski Resident Evil yapımcılarının son oyunu. Şu an ben de ona sardım güzel gidiyor. 45 TL fiyatı var. Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı