Streamlabs OBS'de "Kare atlama" sorunu

mertsinmaz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi yayın yaparken bazen 0.0 kare atlama oluyor bazen ise 250-3500 arasında bir kare atlama oluyor. Bu benim FPS ile mi alakalı bir durum yani sistemsel mi yoksa internet kaynaklı mı?

• İnternetim 10 Mbps (Superbox)
  • İşlemci : Ryzen 2600x
  • Verdiğim Bitrate --> Genelde 4500 ama 3000 bile yapsam aynı.
  • Ram : 16GB 3200Mhz
  • GPU : Rx570 4GB
  • Şuan ölçtüğüm internet hızım ( Tıklayınız )

Merhbalar, obsden video ayarlarınızı değiştirerek denediniz mi? Mesela fpsyi düşürün deneyin, resim bitinizi bikübikden aşağıya düşürüp deneyin. Çözümü bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Merhbalar, obsden video ayarlarınızı değiştirerek denediniz mi? Mesela fpsyi düşürün deneyin, resim bitinizi bikübikden aşağıya düşürüp deneyin. Çözümü bu şekilde öğrenebilirsiniz.
Hocam hepsini deniyorum evet dediklerinizi yaptığımda droplarda azalma oluyor fakat mesela 5 saatlik bir yayında 7000 küsür bir kare atlama oluyor bu sayıyı 5 saatlik bir yayına vurduğumuz (%1.0) yapıyor ama genede arada drop girmesi sinir bozucu olabiliyor, packet loss probleminden kaynaklanıyor muhtemelen sanırım bununda çözümü yok gibi.

Hocam hepsini deniyorum evet dediklerinizi yaptığımda droplarda azalma oluyor fakat mesela 5 saatlik bir yayında 7000 küsür bir kare atlama oluyor bu sayıyı 5 saatlik bir yayına vurduğumuz (%1.0) yapıyor ama genede arada drop girmesi sinir bozucu olabiliyor, packet loss probleminden kaynaklanıyor muhtemelen sanırım bununda çözümü yok gibi.
İnternet sağlayıcınız nedir birde twitch bandwith test yaptınızmı hangi sunucu ile daha iyi çalışıcağınıza bakmanız lazım.

Merhaba malesef, Superbox ile yayın yapmak ayrı bir dert çünkü upload hızı hiç stabil değil. Ben bir gün 1080p60fps yayın yapıp diğer gün 480p yayın bile yapamıyorum. Superbox 4.5G kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı