Streamlabs yayın ayarları

lisolia

Femtopat
Daha fazla  
Genelde Valorant, CS:GO ve PUBG yayınları yapıyorum(yakın zamanda FiveM yayınlarına da başlamayı düşünüyorum). CS:GO gibi bir oyunda yayını ekran kartımdan verince inanılmaz derecede yayınımda drop oluyor. İşlemciden verince CS'de Drop'u tamamen çözemesem de çok ufak takılmalar droplar devam ediyor. 4500 Bit'te veriyorum yayını, daha önce 5000-6000 arası Bit'te vermeyi de denedim ancak internetle alakalı bir sorunum zaten yok. PUBG oynarken yayını işlemciden verirsem FPS konusunda problem yaşıyorum bu sefer, ekran kartından verince de CS:GO kadar olmasa da hafif droplar oluyor. Olayın özeti, işlemcimden yayın verdiğimde droplar çok çok az seviyeye iniyorken(drop sorunum tamamen çözülmüyor) ekran kartımdan verdiğimde drop girmeye başlıyor. İşlemcimden yayın verdiğimde ise oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum. Yayın ayarlarımı, Streamlabs uygulama ayarlarımı nasıl yapmalıyım, bilgisi olan var mı?
Not: Driverlarımı daima güncel tutuyorum.
Yayını 720p/60FPS veriyorum. Ancak internetimin uploadı iyi olduğundan 1080p/60FPS verebileceğim de Twitch'in sitesinde yazıyor.

Sistem özelliklerim:
Anakart: ASUS Prime B450M-A II.
Ekran kartı: ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8 GB.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 16MB.
RAM: G.Skill 16 GB(2x8GB) Ripjaws V 3200MHz CL16 DDR4.
T-Force Vulcan 16 GB(2x8GB) 3000MHz CL16 DDR4 (toplam 32 GB yani)

İnternet hızım(kablolu):
Download: 70-75Mbps
Upload: 13-14Mbps

Geri
Yukarı