Stremio nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Not: Korsana hayır.
Korsana dibine kadar evet!

543f59f5058e0303dd2f9c2e37a1277e.jpg

Diğer hocalarada teşekkürler ve şimdi asıl soru kimi çözüm olarak göndermeliyim.

Torrent protokolu boyle calisiyor. Merkezi bir sunucu yok, herkes dosyayi birbiriyle paylasiyor.
Peki dosyayı ilk indiren kişi nasıl indiriyor herkes birbirinden alıyorsa? Bilmediğimden soruyorum, yazdığınızın da doğru olduğunu biliyorum.

Ha sormayı unuttum uygulama nereden gelir elde ediyor reklam falan görmedim arayüzünde arka plan da mining yaptığını düşünüp anlık donanım kullanımı falan da normal di nereden karşılıyor?
Peki dosyayı ilk indiren kişi nasıl indiriyor herkes birbirinden alıyorsa? Bilmediğimden soruyorum, yazdığınızın da doğru olduğunu biliyorum.

Siz söyleyince bende merak ettim.

Bazı programlar ile içeriğin ait olduğu orijinal siteden indiriyorlar. Sonra yayıyorlar ve sürekli herkes birbirine gönderiyor vs.
İlk içeriğe sahip olanlar bildiğiniz çalıyorlar hatta çaldıkları siteyede para ödüyorlar abonelik alıyorlar.

Bir kisi elindeki bir filmin torrent'ini olusturuyor diyelim. Ardindan .torrent dosyasini baskalariyla paylasiyor. Ilk kisi dosyayi kendi cihazinda biraz tutup birkac kisiyle paylastiktan sonra dosyayi alan diger kisiler de paylasmaya devam ediyor, ve onlardan alan digerleri de. Boylece korsan bayragimiz asla inmiyor :)

Ha sormayı unuttum uygulama nereden gelir elde ediyor reklam falan görmedim arayüzünde arka plan da mining yaptığını düşünüp anlık donanım kullanımı falan da normal di nereden karşılıyor?

Siz söyleyince bende merak ettim.

Sanırım reklamlar vardı programda bazı noktalarda bir de sponsorluk olabilir.
Biri yapıyor sonra elden ele geziyor gibi.

Aynen tabii yapan kişiler de kendi IP adreslerini kullanmıyorlar. Uzaktan sunucu satın alıyorlar o sunucuya gönderiyorlar oradan insanlarla paylaşıyorlar kendisi işin içinde hiç yokmuş gibi.
1635708334748.png

Peki bu juna quarlos mu ne o eklentiler public eklentiler mi? GitHub'da falan bulunabilir eklentiler mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı