Stres test PC donma sorunu

Erdinç 31

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ilk önce şunu söyeleyeyim. Anakartımın pinlerinin olduğu yer bozuktu anakartı tamire yollamıştım hatta konu açmıştım ama kimse cevap vermemişti. Neyse anakart tamirden geldi format atmadım zaten öncedende ara sıra böyle şeyler oluyordu. Eski bilgisayarım 8 senelik onda stres test yaptım canavar gibi takılma yok donma yok sadece ekran kartı stres testinden bahsediyorum. Bu arada birde aynı program ile yanı aida 64 ile yeni aldığım PC'de yaptım mause hareket ederken takılmalar oluyor aynı şekilde GTA 5 oynarken değilde haritaya veya ayarlar kısmına girince oluyor. Ekran kartında bir sorun yok ama 3000 FPS değerini geçince CW var ama CW bu değerlerde her kartta var sorun nedir sizce?
Not: Bios dahil herşey güncel.
Birde konu ile alakasız ama 4790k ile 6700k arasında performans farkı var mıdır? Ben yeni nesilin işlemcisini alacaktım ama dayım süpriz olsun diye bana 4790k işlemci almış maalesef :D

Bu arada mavi ekran genelde GPU tweak 2'ye girerken oluyor ama çok seyrek oluyor.

Kısa bir video çektim bu durumlar normal mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı