Çözüldü Stress test sonrası CPU ışığı açık kalması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Palseur

Hectopat
Biraz önce Ryzen Master üzerinden R5 2600 işlemcimle bir stress test başlattım, önce Windows kapandı ve PC ekrana görüntü vermedi, bu sırada PC açık ve anakarttaki CPU ışığı yanıyor. Uzun bir süre bekledikten sonra hala açık olduğunu fark ettim ve güç düğmesinden PC'yi kapattım. Tekrar açtım ancak son konumunda çalışmaya devam etti, yani CPU ışığı açık ve hala görüntü yok.

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Çözüm
Siyahlık var mı? Şişme veya pinlerinde yamukluk? Şekil bozukluğu? Bir daha takıp deneyin.

Bir sıkıntı yok, CMOS clear yapıp tekrar açmaya çalışacağım.
Arkadaşlar CPU ışığını hallettim, PC açıldı çalışıyor ama ne anakart slotundan ne GPU slotundan görüntü geliyor.

Her şey halloldu, herkese çok teşekkürler. Şunları yaptım: CPU, GPU, RAM, SSD çıkardım anakarttan ve tozları da aldım fırsattan istifade. CPU'nun da termal macununu da yeniledim ekstradan, her şeyi geri taktım ve her şey sorunsuz çalıştı. İlk açışımda ekrana görüntü gelmedi ancak kasadan kapatıp açtığımda düzeldi.
Siyahlık var mı? Şişme veya pinlerinde yamukluk? Şekil bozukluğu? Bir daha takıp deneyin.

Bir sıkıntı yok, CMOS clear yapıp tekrar açmaya çalışacağım.
Arkadaşlar CPU ışığını hallettim, PC açıldı çalışıyor ama ne anakart slotundan ne GPU slotundan görüntü geliyor.

Her şey halloldu, herkese çok teşekkürler. Şunları yaptım: CPU, GPU, RAM, SSD çıkardım anakarttan ve tozları da aldım fırsattan istifade. CPU'nun da termal macununu da yeniledim ekstradan, her şeyi geri taktım ve her şey sorunsuz çalıştı. İlk açışımda ekrana görüntü gelmedi ancak kasadan kapatıp açtığımda düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı