Stresten dolayı beyazlayan saç eski haline döner mi?

thebigboss

Hectopat
24 Yaşındayım aşırı gür ve siyah saçlarım var çok şükür dökülme vs. yok ama son birkaç yıldır aşırı stresliyim. 15 gün önce 24 yaşına girdim geçen seneye kadar saçlarımda beyaz tel yokken bu sene 25-30 tel beyaz saç olduğunu fark ettim. Saçlarım aşırı siyah olduğu için dikkat çekiyor bu yüzden aralardan parlıyor. Nedenin aşırı stres olduğunu düşünüyorum + B12 eksikliği de olabilir ki stresten dolayı 15 kilo verdim, mide rahatsızlığı geçirmiştim. Bu süre zarfında beslenememiştim. Tabii saçlarımın beyazladığını fark ettikten sonra stresi bıraktım yapmamaya çalışıyorum. Henüz daha doktora gitmedim. Ama gideceğim. Aranızda hiç bu sebepten dolayı doktora giden oldu mu? Stresten beyazlayan saçların stres bittiği zaman mutlu olunan dönemlerde tekrardan siyaha döndüğü bilimsel olarak kanıtlanmış ne kadar doğru bilemem. İnşallah düzelir, öz güvenimi kaybettim bu yüzden. 3 numara saç ile geziyorum hep.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stresten dolayı dökülen saçlar bile tekrar çıkıyormuş. beyazlama neden tekrar siyaha dönmesin ki?
Eki Görüntüle 2094349
asd.PNG

Hocam yaşadıklarımız geriye döner mi? Dönmez.

Geri
Yukarı