Strix GTX 1050 Ti Overclock Ayarı Nasıl Olmalı?

Modu çalıştır ve bana ana sayfadan fotoğraf at.
oyundayken sol taraftaki GPU Clock kısmı 1842 oluyor. ( sana fotoğrafı atarken oyundan yeni çıkmıştım ve fan çalışıyordu o yüzden 47 derece. Şuanda kontrol ettiğimde 54 derece)

Dosya Ekleri

• gpu oc.png
    gpu oc.png
    63,9 KB · Görüntüleme: 82
Bende bunun OC modeli var, 1622 MHz'e %12 voltaj vermiştim FPS artışı oldu ancak işlemciye takıldım. Bende fan sabit %60'da çalışıyor.
Öncelikle eski bir konuya mesaj yazdığım için özür dilerim. Sorum şu ki bu voltajı neye göre arttırıyoruz, fazla arttırırsak ne gibi zararları olur?

Kademe kademe arttırman lazım hemen değil, performans düşüşü olunca hemen bir öncekine dön.
Teşekkürler, evde tekrar deneyeceğim.
Kademe kademe arttırman lazım hemen değil, performans düşüşü olunca hemen bir öncekine dön.
Kartı en fazla 1550 de +5 voltaj vererek stabil çalıştırabildim. Üstüne çıkmaya çalıştığım zaman oyundan atma gibi sıkıntılar oluyor. Bu arada cevapların için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı