Strix GTX 1050 Ti Overclock Ayarı Nasıl Olmalı?

Jusword

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, Strix GTX 1050 Ti ekran kartımı görseldeki değerlere Overclock yaptım. Bir sorun olur mu ve de bu Overclock için bu programın sürekli açık kalması mı gerekli ?
gpu overclock.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bunun OC modeli var, 1622 MHz'e %12 voltaj vermiştim FPS artışı oldu ancak işlemciye takıldım. Bende fan sabit %60'da çalışıyor.
Benimki otomatik de ve max. sıcaklık 61 max. fan hızı da 52 olarak gösteriyor GPU Tweak 2. Ancak anlamadığım bir şey var ben GPU boost clock u 1500 e ayarladım ama yan tarafta 1797 olarak gösteriyor ?

Sen taban frekansı arttırıyorsun, turbo hızı değil. Bende ön ayarlı OC profilinde 1842 MHz oluyor kendi profilimde 2046 MHz.
Kendi ayarlarının resmini çekip atar mısın? Birde ben chrome de falan gezinirken kart overclocklu olduğu için 55 in üstüne çıkıyor ve fanlar çalışmaya başlıyor. Ve sıcaklık 55 in altına düştüğü zaman fanlar duruyor. Yani kartın fanları 30 sn. falan çalışıp geri duruyor bu sıkıntı yaratır mı?

Sıcaklık limiti 55-60 derece olduğu için o, sorun yaratmaz zaten kendi yapıyor. Oyun dışı takılacağım diyorsan sessiz veya gaming moda al.

Eki Görüntüle 325524
Google da falan çok takılmıyorum 5-10 dk lık işim varsa onu hallediyorum. Onun dışında sürekli mod değişmek istemiyorum. Birde senin değerlere bakınca farkettim, benim power target 110 da overclock yapınca power target ı arttırmam gerektiğini düşünmüştüm zaten. Ama 110 da tutuyorum onu 120 yapmalı mıyım Ne işe yarıyor tam olarak vede fazlasının zararı varmı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı