STRIX RX580 oyun esnasında driver siliniyor

AnTCoasTCooL

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ne yaptıysam bir türlü driver silinmesine karşı bir çözüm bulamadım ( New World ) oynarken aniden ekran 2-3 saniye gidip geliyor ve sonrasında ekran kartı driver silinmesi sonucu ile karşılaşıyorum. Driver DDU ile kaldırıp eski versiyonları ile de denediğimde sonuç aynı.

Dosya Ekleri

• q.jpg
    q.jpg
    137,5 KB · Görüntüleme: 33
Başıma kısmen aynısı geldi şu şekil hallettim:

DDU ile sil ve Download wushowhide - MajorGeeks ile AMD güncellemelerini gizle ardından biraz bekle. 20dk filan driversız kullan. Eğer ekran gel git yaparsa bilgisayar>yönet>aygıt yöneticisi> görüntü bağdaştırıcıları altında RX580 olmuştur onu özellikler>sürücü> sürücüye geri dön de ve ekran kartı driverını yükle.

Teşekkürler buradaki 2. yöntemi yaptım deneyeceğim tekrar sorun olursa buradan iletirim.

Başıma kısmen aynısı geldi şu şekil hallettim:

DDU ile sil ve Download wushowhide - MajorGeeks ile AMD güncellemelerini gizle ardından biraz bekle. 20dk filan driversız kullan. Eğer ekran gel git yaparsa bilgisayar>yönet>aygıt yöneticisi> görüntü bağdaştırıcıları altında RX580 olmuştur onu özellikler>sürücü> sürücüye geri dön de ve ekran kartı driverını yükle.

Dostum programı indirip gizle seceneğini seçtiğimde benim monitör seçeneği çıkıyor o ne alaka anlamadım...

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 15
hocam aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına girin ordan ekran kartına sağ tıklayıp aktif et diyin bu hatadan sonra bende eskiden rx580 kullanıyordum deli ediyordu bu sorun

Hocam Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdaştırıcılarına girin oradan ekran kartına sağ tıklayıp aktif et deyin bu hatadan sonra bende eskiden RX580 kullanıyordum deli ediyordu bu sorun.

Kardeşim aktif et seçeneği diye bir şey yok.

@AnTCoasTCooL engelleyin belki sorun bundan kaynaklıdır.

İşaretli şekilde bastım ekran düzeltildi diyor bilmiyorum sonrasında Windows Update bastım güncelleme var mı diye ekran modeli yazılımı güncelledi 1 2 saat oyun sonrası boştayken 2 ekranda siyahlaştı yeniden başlatınca geri geldi. Ne olacak böyle bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 9
  • 12.jpg
    12.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 13
1699379264984.png

Bende aynı hatayı alınca cihazı devre dışı seçenği yerine cihazı aktif et yazıyordu ona basınca driver otomatik açılıyordu tekrardan ama bu kesin çözüm değil maalesef AMD'nin rezil driver problemleri bitmek bilmiyor bende çareyi nvdidia ekran kartı alarak buldum

@AnTCoasTCooL DDU'dan sonra siz driver yüklemediniz değil mi? Bir de sürücüyü geri al dedikten sonra kendi driverınızı yükleyin hemen. Gerçekten rezil bir yazılımı var AMD'nin. Windows'ta ayrı bir şey de...

Yeni konular

Geri
Yukarı