Styx - Mr. Roboto

Son sezonda çok güzel bölümler var, özellikle yedinci bölüm. Hatta yedinci bölüm final olsaydı bile olurdu, o derece güzeldi.

Genel anlamda güzel diziydi, finali gayet tatmin ediciydi bence.

Çoğu şeyin nasıl da anlaşılabilir olduğunu, lakin bunu fark edemeyişimize şaşırdım.

Son sezonda çok güzel bölümler var, özellikle yedinci bölüm. Hatta yedinci bölüm final olsaydı bile olurdu, o derece güzeldi.
7. bölüm cidden çekimler açısından, duygu yoğunluğu bakımından fazlasıyla tatmin ediciydi. IMDb notu da bunun genel bir düşünce olduğunu kanıtlar nitelikte.

1577662495386.png

Çoğu şeyin nasıl da anlaşılabilir olduğunu, lakin bunu fark edemeyişimize şaşırdım.
Böyle bir son bekleyen çok insan vardı aslında. Tahmin edilebilir bir son yapmasalardı daha da güzel olurdu bence. Çünkü genel anlamıyla "karşı" bir dizi. Karşılığa örnek vermek gerekirse; kamera açıları.

Ayrıca, bölüm isimlendirmeleri de çok olmuş genel olarak. Özellikle son sezonda HTTP durum kodlarını kullanmaları hoş olmuş.

Final bölümünün ismi "Hello, Elliot" burada da "Hello World!" kalıbından esinlenme var gibi. Bilgisayar korsanı Elliot gitti, normal Elliot'a merhaba gibisinden.

Son düzenleme:
@berk1937 Darlene, bir bölümde Mr. Robot'a selam veriyor. O kısmı anlayamadım. Nasıl oluyor da onu fark edip selam verebiliyor? Acaba ben mi finali anlayamadım?
Darlene hayal mi yoksa gerçek mi?

Finalden bahsediyorsan:

/*Spoiler!
Elliot'un kendi kafasında dört kişilik yarattığını gösterdiler bize (Bilgisayar korsanı Elliot, Babası (Mr. Robot), Annesi ve Darlene) ve bu aile onun hayalindeki ailesi. Çünkü gerçek ailesi ona küçüklüğünde kötü davrandığı için, onları sevmiyordu (Annesi ölünce üzülmemesinden anlayabilirsin örnek olarak). Bunlardan bir tanesi; bizim en sık gördüğümüz "Hacker Elliot". "Finalde bu kişilik gidiyor ve Elliot normal halinde uyanıyor, yani bizim onu izlemediğimiz şekilde.
Spoiler*/

Sen beni yanlış anladın.
En sonda Darlene, '' Senin başka biri olduğunu baştan beri biliyordum. '' demişti. Burada ki Darlene gerçek değil mi şimdi?

Son düzenleme:
Yanlış anlamadım, tam olarak senin anlamadığın şeyi anlattım. Son sahnede hastanede, dizi boyunca izlediğimiz Hacker Elliot olarak uyandı son bir kez daha, daha sonra uyudu ve normal Elliot olarak uyandı ve Darlene de bunu anladı. Hatta Angelina bir bölümünde "Artık seni tanıyamıyorum" demişti, hatırlarsan.

En sonda Darlene, "Senin başka biri olduğunu baştan beri biliyordum." demişti.
Bunu, geri dönen normal Elliot'a söylüyor. Biz bu normal Elliot'ı izlemedik.

Elliot'un farklı bir kişilik olduğunu biliyorum. Ben burada Darlene'nin kişilik mi yoksa gerçek bir birey mi sorusuna cevap arıyorum.

Darlene gerçek bir birey. Bütün mesajları baştan okursan anlayacaksın. Elliot dışında çoklu kişilik bozukluğuna sahip kimse yok dizide. Gerçek dünyadan farklı dünyalarda geçen sahneler de Elliot'ın kafasında kurduğu hayaller.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı