Su altında dedektör ile altın aramak

Mr.Bubbles

Kilopat
Yer
Aydın
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi altın dedektörü ile yazlık yerlerde sahilde falan altın arayan insanlar var. Yükledikleri videolardan anladığım kadarıyla bayağı da bir şeyler buluyorlar. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Örnek bir video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi altın dedektörü ile yazlık yerlerde sahilde falan altın arayan insanlar var. Yükledikleri videolardan anladığım kadarıyla bayağı da bir şeyler buluyorlar. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Örnek bir video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben burada birkaç kere buldum pazartesi günleri oluyor genelde. Tabi ben gözlük ile buluyorum.
Yer Balıkesir Erdek.

Denizden öyle altın çıkarılmaz. Arkadaşın dediği gibi bir ara DMAX kanalında su altında altın arayanların olduğu bir program vardı. Bering Boğazı'nda Altın gibi bir ismi olabilir. Hala var mı bilmiyorum. O programı bulup izleyebilirsiniz. Kumları tamamen hortumlayıp bir düzenekle süzüyorsunuz. Sonra da kalan tortu da altın taneciklerini yıkayarak ve çökelterek ayırmaya çalışıyorsunuz. Bu şekilde dedektörle altın bulamazsınız. Dedektörün tespit edebileceği kadar büyük parçacıklar halinde altın yok. Tanecik halinde oluyorlar.

Denizden öyle altın çıkarılmaz. Arkadaşın dediği gibi bir ara dmax kanalında su altında altın arayanların olduğu bir program vardı. Bering boğazı'nda altın gibi bir ismi olabilir. Hala var mı bilmiyorum. O programı bulup izleyebilirsiniz. Kumları tamamen hortumlayıp bir düzenekle süzüyorsunuz. Sonra da kalan tortu da altın taneciklerini yıkayarak ve çökelterek ayırmaya çalışıyorsunuz. Bu şekilde dedektörle altın bulamazsınız. Dedektörün tespit edebileceği kadar büyük parçacıklar halinde altın yok. Tanecik halinde oluyorlar.

Hocam sizin dediğiniz işlenmemiş saf altın benim bahsettiğim insanların kaybettiği yüzük kolye tarzı şeyler.

Boş iş. Kim kaybetti de bulacaksın? Yurt dışında olsan telefondan tut gerçek silaha kadar tonlarca şey bulabilirsin ama Türkiye'de 5 kuruş bile bulamazsın.

Yazlık bir yerde yaşıyorum ve denize giren turist sayısı bir hayli fazla illa birileri bir şeyler düşürür diye düşündüm.

Hocam sizin dediğiniz işlenmemiş saf altın benim bahsettiğim insanların kaybettiği yüzük kolye tarzı şeyler.

Yazlık bir yerde yaşıyorum ve denize giren turist sayısı bir hayli fazla illa birileri bir şeyler düşürür diye düşündüm.
Düşürüyorlar, eğer günü birlikçiler geliyorsa pazartesi günleri arayabilirsin daha çok oluyor. Bu pazartesi buldum cebime koydum yüzerken düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı