Şu an kullandığınız Game Ready sürücüsü nedir?

Nasıl yani Windows uptade sürücüsü nedir hocam? game ready sürücüleri ile farklımı.
Yok hocam Windows Update'ten kurduğum Game Ready sürücüsü. Format attığımda bütün Windows Update güncellemelerini yaptım, sonradan ekstra sürücü yüklemedim. Orada da Windows Update Game Ready sürücüsü kurmuştu. 512.78 kurmuş.

Yok hocam Windows Update'ten kurduğum Game Ready sürücüsü. Format attığımda bütün Windows Update güncellemelerini yaptım, sonradan ekstra sürücü yüklemedim. Orada da Windows Update Game Ready sürücüsü kurmuştu. 512.78 kurmuş.
He format atınca direk windows uptade yapınca game ready sürücüsüdemi kuruyo kendi otomatik ben hiç öyle yapmadım daha doğrusu bilmiyodum.

Hocam 528 sürümünü kullanıyorum, nedense kurduktan sonra FPS kaybı yaşadım oyunlarda.
Önceki sürücüsünüz nedir hocam ona geçmeyi deneyin.

He format atınca direk windows uptade yapınca game ready sürücüsüdemi kuruyo kendi otomatik ben hiç öyle yapmadım daha doğrusu bilmiyodum.

Önceki sürücüsünüz nedir hocam ona geçmeyi deneyin.
Hocam bu aralar (zamlardan sonra) AAA oyun oynayacağımı düşünmediğim için önceki sürücüye geçmeyi düşünmüyorum, oynayacak olur isem yaparım. İyi günler ve teşekkürler.

3060 12 GB iken 3080 10 GB.

VRAM'e o kadar takılmamak lazım, keza 3060'ın 12 GB olma sebebi AMD'nin karşısına orta segmentte hem güçlü hem de VRAM açısından göz boyayacak bir kart çıkartmaktı.

Gelgelelim saf oyun performansında olaylar çok değişiyor. Yani VRAM'e hiç takılmaya gerek yok, 4K'da oynamadığım oyun yok. Tabii gönül 3080'in 12-16 GB VRAM'li olmasını isterdi, yapacak bir şey yok.

VRAM'e o kadar takılmamak lazım, keza 3060'ın 12 GB olma sebebi AMD'nin karşısına orta segmentte hem güçlü hem de VRAM açısından göz boyayacak bir kart çıkartmaktı.

Gelgelelim saf oyun performansında olaylar çok değişiyor. Yani VRAM'e hiç takılmaya gerek yok, 4K'da oynamadığım oyun yok. Tabii gönül 3080'in 12-16 GB VRAM'li olmasını isterdi, yapacak bir şey yok.
Orası öyle hocam haklısınız o konuda. Şu an zaten 10 GB VRAM her türlü oyuna yeter. Ama mesela render işinde güçsüz kalıyor orası sıkıntılı. Ayrıca gelecekteki oyunlar için artık 12 GB VRAM bile yetersiz kalabilir. Dediğiniz gibi 16 GB VRAM'li olsa çok iyi olurdu ama yapacak bir şey yok. Onun dışında efsane kart zaten parçalar ortalığı.

Geri
Yukarı