Şu an Sistem Toplanır mı ?

Forumda benim ve diğer tecrübeli kişilerin anlaştığımız tek nokta şudur diyebilirim:
Sistem toplamak için en doğru zaman o andır. Anlaştığımız diğer nokta da şudur:
Geleceğe yönelik sistem toplayın. Anakart, PSU ve alacaksanız monitörde ucuza kaçmayın. Anakartta en az 4 Bellek slotu, en az 1 M.2 girişi olmalı. Güç kaynağı en az 500 W 80 Plus olmalı ve 2x8pin GPU güç çıkışı olmalı. Monitörde de display port olmalı. G-Sync ya da FreeSync teknolojileri için bir şey diyemem. Gelecek display portta çünkü. Kendi görüşümü de eklersem: Anakartta yeni jenerasyon usb portları olmalı. En az 2 PCIe x16 olmalı. Monitörde G-Sync. AMD nin kısa zamanda nvidia'yı yetişesi mümkün değil.PSU ise bence 600< W 2*8 pin CPU ve GPU yarı/tam modüler.

Konsol alın afenim. Oyun fiyatları pahalı olabilir ama ara indirimlerle ve takas yöntemiyle ucuza geliyor. Çok grafik delisi değilim ama 2700tl ye 4K oynayabilmek benim aklımı başımdan alıyor. Xbox One X veya PS4 Pro + Dolusuyla Oyun + 4K TV yaklaşık 5000tl ediyor. Sadece Gtx1080 fiyatı.

Yok efendim tam sırası (!) , sabah gidin alın hatta. Doların 3,8119 TL'den kapandığı bu günden alın.

Bundan tam bir hafta önce yani 02.02.2018 tarihinde dolar kuru 3.7454 TL idi. Bir haftada 7 kuruş artmış, siz bilirsiniz, sistemin parasını ödeyecek ve kullanacak olan kişi sizsiniz.

Her gün 1 kuruş artıyor mu desek artık ne desek? Kısacası 4 TL = 1 $ olacak günler yakın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı