Şu an bilgisayar toplanır mı?

Ben de bir pc toplama adayıyım. Her gün fiyatları takip ediyorum. Şunu söyliyim Ram fiyatları hala daha sırrını koruyor. Belki bir anda düşebilir.

Ama ekran kartları ile ilgili söyleyebilirim ki piyasa kolay kolay düzelmez. Neden stok sorunu oldu dersek, mining diyeceğiz. Ancak bu mining çılgınlığı düşmek yerine artıyor. Artık sosyal medya fenomenleri de mining, bit coin reklamcılığına girdiler. İnsanlara bir teşvik var. Yani Nvidia yeni nesil ekran kartı çıkarsa 1-2 hafta içinde alın. Yoksa o nesilde de stok sıkıntısı çekebiliriz. AMD den bahsedemiyorum bile. O da yeni nesil ekran kartı çıkarsa o da su gibi tükenecek.

Ekran kartı fiyatları hiç düşmeyecek. Bu yüzden herhangi bir zamanda PC toplanabilir. Nitekim herhangi bir satıcıya giderseniz size istediğiniz kalitede, fiyatta PC toplayabileceğini söyleyecektir. Stok sorunu, yeni nesil kartlar vb başka gezegende gerçekleşiyor olacaktır! Bu yüzden beklemenin lüzumu yok. Bütçenize göre 1060'lı, 1070'li vb. sistem toplayın derim.

Ben 1070'li sistem toplayacağım. Ancak her detaya dikkat ederek, her detayı araştırarak alıyorum, alacağım PC'yi. Bileşenlerin TDP değerlerinden topladığım PC'nin Tflops'una, güç kaynağının sertifikasından darboğaz sorunu yaşamamaya kadar daha ne varsa inceleyin. Sisteminizi kafanızda canlandırın.

Benim bütçem 1800 Türk lirası civarı, bu yaz fiyatlar daha da artarsa Playstation 4 benim için en iyi tercih olacak galiba.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bütçem 1800 Türk lirası civarı, bu yaz fiyatlar daha da artarsa Playstation 4 benim için en iyi tercih olacak galiba.:)

Bu bütçeyle toplanmaz tabi. Ben de PC'mi satıp PS4 aldım. Şansıma eski sürümlü geldi. Hala para harcamadım ve bol bol oynuyorum oyunları. Zaten PSN'de de çok fazla indirim oluyor. PC oyuncularının çoğu konsola yönelecek birkaç yıl içinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı