Şu an ucuz olan ancak ileride değerlenmesi beklenen para birimleri nelerdir?

MrScarySausage

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki dolar, euro, sterlin gibi birimlerin her gün değeri artıyor. Ve bende merakımdan şu an ucuz olan ancak ileride değerlenmesi beklenen para birimlerini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki dolar, euro, sterlin gibi birimlerin her gün değeri artıyor. Ve bende merakımdan şu an ucuz olan ancak ileride değerlenmesi beklenen para birimlerini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.
Boyle bir sey pek mumkun degil bunun icin bir ulkenin butun somurgelerden siyrilip cok iyi ekonomik ataklar yapmasi gerekli bu da mumkun degil tabii ki. Sen kripto ile karistirdin herhalde.

O para birimleri pek değer kaybetmiyor değer de kazanmıyor, Türk lirası değer kaybediyor. Yani benim için uzun vadede en iyi yatırım hep altın olmuştur size de önerebilirim, alım gücünü ne olursa olsun koruyor.

Altın yıllardır paranın değerinin düşmesinden dolayı hep koruyucu oldu yatırın gitsin altına.

Şahsen hiçbir para birimine yatırım yapmıyorum. Kısa vadeli belki olabilir(ben yine de tercih etmiyorum) fakat uzun vadede asla yatırım yapmam. Aşağıdaki tabloda doların 1 yıllık değerini görebilirsiniz.

1687082755627.png

Uzun vadede param değer kaybetmesin biraz da getirisi olsun diyorsanız genelde altın tercih edilir. Son 3 yılda Dolar %246 kazandırırken, altın %286 kazandırdı. Dönemsel kararlara göre değişkenlik gösterebilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Geri
Yukarı