Şu anki bilgisayarlar GTA 6 kaldırır mı?

Everythink

Hectopat
2023 2024 de çıktı diyelim şimdi ki GTX 1650 1660 Super'ler bu oyunu sizce kaldırır mi, ya da şu anda tüm piyasaya sürülmüş ekran kartları kaldırır mı? Tartışalım aklıma birden esti açayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldırmasa kim oynayacak?

1650 RDR2 de biraz zorlanıyor. GTA6 da 30 FPS falan verir optimizasyonu iyi olursa. Şahsen böyle düşünüyorum.

1080p düşük-orta karışık karışık ayarlarda 60FPS+ çalıştırırdı muhtemelen, işlemciyi de ayrıca köpek gibi kullanırdı..

Kaldırmasa kim oynayacak?
Mesela BF2042'yi şu an çoğu kişi oynayamıyor bile, çoğu kişinin işlemcisi hatta ekran kartı 'akıcı' oynayabilmek adına kaldırmıyor bile gerçi oyun çok da iyi optimize edilmiş değil ama yine de yıl 2021 iken bile doğru düzgün kaldırmayan sistem yıl falan fark etmeksizin yine kaldırmıyor..

Son düzenleme:
Oyun PS4 uyumlu olursa ve basit bir port yapmazlarsa çok rahat çoğu bilgisayar kaldırır, ps4 yaklaşık olarak gtx 1070 gücünde ve bu karta denk herhangi bir kart ile ps4 kalitesinde oynayabilirsiniz. Eğer sadece PS5 uyumlu olursa 1080p 60fps oynamak için en az RTX 2060 düzeyinde bir kart isteyecektir diye düşünüyorum.

1080p düşük-orta karışık karışık ayarlarda 60FPS+ çalıştırırdı muhtemelen, işlemciyi de ayrıca köpek gibi kullanırdı.

Mesela BF2042'yi şu an çoğu kişi oynayamıyor bile, çoğu kişinin işlemcisi hatta ekran kartı 'akıcı' oynayabilmek adına kaldırmıyor bile gerçi oyun çok da iyi optimize edilmiş değil ama yine de yıl 2021 iken bile doğru düzgün kaldırmayan sistem yıl falan fark etmeksizin yine kaldırmıyor.

Rockstar Games'in optimizasyon işine uzun uzun kafa yoracağını düşünüyorum ben. Minimim olarak RX560 gibi bir kart olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı