Su dökülen laptop nasıl düzeltilir?

Fflmvg3o

Hectopat
Gece vakti su içiyordum, aynı anda laptopa bakıyordum, elim kaydı ve su döküldü ben de panikle gittim peçete bulamadım ıslak mendil alıp sildim, düzeldi zannetmiştim. Bir anda ses gelmeye başladı laptoptan, bir şey olmasın başıma bela gelmesin diye kapattım ve uyudum(ne yapacağımı bilmediğimden) sonra bir kaç saat önce kalktım yaklaşık 9-10 saat öyle kaldı laptop, açılmıyordu. Ters çevirdim 1-2 saat ters halde kaldı su döküldü. Daha da su gelmedi, bataryasını çıkardım ve şu an kurumasını bekliyorum. Laptopum temelli bozulmuş mudur? Yoksa serviste düzeltilebilir mi?

Su döküldükten hemen sonra bilgisayarı kapatıp ters cevirerek suyun cıkısını ve ardındanda icini acıp kurumasını bekleseydiniz belki bir sansınız vardı ama anlattığınıza bakacak olursak pek olumlu değil maalesef. Yine de birkac gün bekleyin calışmazsa gösterin cihazı bir bilgisayarcıya. Genellikle anakart değişimi cıkar ama tabi kesin konusamayız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı