Su soğutma Önerileri

loqicalix

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben toplayacağım sisteme su soğutma almak istiyorum. Bakındığım sitelerde(vatan) coolermaster corsair zalman vb. markalar var. Benim istediğim su soğutma sistemin boruları şeffaf olacak ve içindeki sıvı renkli olacak. Vatandan aldığımız su soğutmaları istediğim gibi modifikasyon yapabiliyor muyuz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ben toplayacağım sisteme su soğutma almak istiyorum. Bakındığım sitelerde(vatan) coolermaster corsair zalman vb. markalar var. Benim istediğim su soğutma sistemin boruları şeffaf olacak ve içindeki sıvı renkli olacak. Vatandan aldığımız su soğutmaları istediğim gibi modifikasyon yapabiliyor muyuz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. :)

Hazır satılan su soğutma sistemlerine mod yapılamaz, çünkü hortum bağlantıları sabittir. Ancak CM Eisberg 240L modelinde hortumları ve sıvıyı değiştirme imkanı var:

Cooler Master: Eisberg 240L Prestige

Merhabalar,
Her şeyden önce genel olarak tüm forum üyeleri ve sahiplerine emekleri ve yardımları için teşekkür ediyorum, bu sitenin inanılmaz faydasını gördüm...
Forumu inceledim ancak bir kaç bilgiye ulaşamadım veya gözden kaçırmış da olabilirim, aşağıda bir kaç sorum olacak, tekrar uğraştırıyorsam kusura bakmayın lütfen...
Sıvı soğutma sistemleri zamanla bakıma ihtiyaç duyuyorlar mı?
Bakım gerekiyorsa, nasıl ve neler yapmak gerekir?
Zamanla problem çıkartırlar mı?
Eğer öyleyse, özellikle cpu için standart ama iyi bir soğutucu tercih etmeli mi?
Önerileriniz neler? ( Fiyat, kalite, marka, model vs... )
Tekrar teşekkürler...

Merhabalar,
Her şeyden önce genel olarak tüm forum üyeleri ve sahiplerine emekleri ve yardımları için teşekkür ediyorum, bu sitenin inanılmaz faydasını gördüm...
Forumu inceledim ancak bir kaç bilgiye ulaşamadım veya gözden kaçırmış da olabilirim, aşağıda bir kaç sorum olacak, tekrar uğraştırıyorsam kusura bakmayın lütfen...
Sıvı soğutma sistemleri zamanla bakıma ihtiyaç duyuyorlar mı?
Bakım gerekiyorsa, nasıl ve neler yapmak gerekir?
Zamanla problem çıkartırlar mı?
Eğer öyleyse, özellikle cpu için standart ama iyi bir soğutucu tercih etmeli mi?
Önerileriniz neler? ( Fiyat, kalite, marka, model vs... )
Tekrar teşekkürler...

- Uzun süre bakım gerektirmez.

- Bakım sadece sıvının değiştirilmesi ile olur.

- Su soğutma, performansdan önce "sessizlik" amaçlı kullanılır. Aynı skorları alan hava ve su soğutma arasında, büyük oranda desibel farkı vardır.

Hazır satılan su soğutma sistemlerine mod yapılamaz, çünkü hortum bağlantıları sabittir. Ancak CM Eisberg 240L modelinde hortumları ve sıvıyı değiştirme imkanı var:

Cooler Master: Eisberg 240L Prestige
Haluk hocam yabancı bir forumda CM Seidion120M'in hortumlarını keserek içini boşalttıkdan sonra bir rezervuara bağlayıp ,yeni hortumlarla bağlantıyı tamamladıklarını görmüştüm. Aslında düzügünce parçalandıktan sonra bir rezervuar alınarak yapılabilir ama işin garantisi yok. :)

- - - Güncellendi - - -

http://www.overclock.net/t/1405387/coolermaster-seidon-120m-modded

Haluk hocam yabancı bir forumda CM Seidion120M'in hortumlarını keserek içini boşalttıkdan sonra bir rezervuara bağlayıp ,yeni hortumlarla bağlantıyı tamamladıklarını görmüştüm. Aslında düzügünce parçalandıktan sonra bir rezervuar alınarak yapılabilir ama işin garantisi yok. :)

- - - Güncellendi - - -

Coolermaster Seidon 120m Modded

Bu modifiye işin farklı bir yönü. Bunlar standart kullanıcılar ve ilk kez su soğutma kullananlar için değildir. Adamlarda su soğutma 70 80 dolar olursa onlar da bokunu çıkarabiliyorlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı