Subaylık ve Astsubaylık FYT'ne girmek

newphilim

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Subaylık, astsubaylık, ve Pomem Fyt'lerine gireceğim. Önerisi tecrübesi olan var mı ? Varsa yardımcı olabilecek olan var mı ?

Evet hocam Sözlüyü de geçersen tüm aşamaları geçmiş oluyorsun ve sözlüden çıktıktan sonra aşşağıda isimler okunuyor orada direk hastane sevklerini verip gönderiyorlar. Branş sıralamaları ADP ye göre oluyor.
Bu arada başvuru yaptın mı sen?
Yaptım hocam Subaylık Astsubaylık Pomem hepsine yaptım. Ama ilk hedefim subaylık inşallah.

Evet hocam Sözlüyü de geçersen tüm aşamaları geçmiş oluyorsun ve sözlüden çıktıktan sonra aşşağıda isimler okunuyor orada direk hastane sevklerini verip gönderiyorlar. Branş sıralamaları ADP ye göre oluyor.
Bu arada başvuru yaptın mı sen?

Astsubaylığı biz Önlisanslara bıraksaydınız bari :D
Ortalık çok karışık hocam herkes canını kurtarma peşinde vallahi polisliğe de başvurdum ben :D Ama genel olarak askeriyeyi disiplini seviyorum özel sektör bana göre değil. Sözlü sınavda ne sormuşlardı hatırlıyor musun ?

Evet hocam pomem e bende başvurdum jandarma da alım yaparsa bu sene 3 kulvarda deneyeceğiz şansımızı bakalım :D

sözlüde hangi dershanede - yurtta kaldın sorusu banko gelebiliyor bana sordular, önlerinde bilgiler var daha önce de kaldıysan ve istemeyerek geçerli bir nedenin var ise işi dorğu olarak açıklaman daha iyi olur. Bilgilerin önlerine gitmiş olabilir farklı birşey söylenmesi elenmeye neden olur suçun olmadığı halde.
Kurtuluş savaşı başlangıç bitiş tarihlerini sordular, önemli bir emir alsan vicdanına danışır mısın yoksa emiri direkt uygular mısın, savaş bölgesinde ağır yaralandın yanındaki silah arkadaşlarına son sözün ne olur?

Hatırladıklarım bunlar hocam. Matematikten de sorular gelmiş. Kendimce bir soru havuzum var mail adresi yazabilirsen paylaşırım.

Evet hocam pomem e bende başvurdum jandarma da alım yaparsa bu sene 3 kulvarda deneyeceğiz şansımızı bakalım :D

sözlüde hangi dershanede - yurtta kaldın sorusu banko gelebiliyor bana sordular, önlerinde bilgiler var daha önce de kaldıysan ve istemeyerek geçerli bir nedenin var ise işi dorğu olarak açıklaman daha iyi olur. Bilgilerin önlerine gitmiş olabilir farklı birşey söylenmesi elenmeye neden olur suçun olmadığı halde.
Kurtuluş savaşı başlangıç bitiş tarihlerini sordular, önemli bir emir alsan vicdanına danışır mısın yoksa emiri direkt uygular mısın, savaş bölgesinde ağır yaralandın yanındaki silah arkadaşlarına son sözün ne olur?

Hatırladıklarım bunlar hocam. Matematikten de sorular gelmiş. Kendimce bir soru havuzum var mail adresi yazabilirsen paylaşırım.
Pomeme bende başvurdum hocam da parasını yatırmadım daha. Onun fyt'si daha kolay en azından. Hocam o yurt meselesinde benim bi olayım var ama üniversite 1. sınıftan burada da yazmıştım zaten bişi gelir mi başıma diye. Ama haberim yoktu yurdun sıkıntılı olduğundan ve peşinat yatırmıştım çıkamadım da sonrasın da. Olduğu gibi anlatıcam ben ne eksik ne fazla. Ama resmi olarak kalmadım yurtta belgeler istediler kimlik fotokopisi öğrenci belgesi falan vermemiştim o dönem. Muhtemelen önlerine gelmez kaldığım yurt ama ben gene de anlatayım mı ? [email protected] mailim. İstersen steamden de ekleyebilirsin : Steam Community :: SSSarkastik

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı