Suç ve Ceza kitabının tamamıyla özeti

Gojonun Moru

Centipat
Kitabı inceleme, okuma projem var ve kitap okumaktan nefret ederim. 1-2 sayfa okuyabildim.
Çarşamba veya Perşembe günü projemi teslim etmem gerekiyor. Bilmem gerekenleri tamamıyla özet şeklinde anlatır mısınız?

Rica ediyorum bana okusaydın, yapsaydın gibi cümlelerle yanıt vermeyin.

Teşekkürler.

Kitabı inceleme, okuma projem var ve kitap okumaktan nefret ederim. 1-2 sayfa okuyabildim.
Çarşamba veya Perşembe günü projemi teslim etmem gerekiyor. Bilmem gerekenleri tamamıyla özet şeklinde anlatır mısınız?

Rica ediyorum bana okusaydın, yapsaydın gibi cümlelerle yanıt vermeyin.

Teşekkürler.
Suç ve Ceza – Dostoyevski - Türk Dili ve Edebiyatı bu siteden kendine göre özet çıkarabilirsin veya tümünü kullanabilirsin

"Suç ve Ceza" (1866) Rus yazar Fyodor Dostoyevski'nin başyapıtıdır. Roman, yoksul bir öğrenci olan Raskolnikov'un, insanların toplumsal sınıflandırmaları dışında kalan bireylerin üstün olduğunu savunduğu fikriyle bir cinayet işlemesi ve sonrasında yaşadığı içsel çatışmaları konu edinir. İşte kitabın özeti:

Ana Karakterler:

• Raskolnikov: Yoksul bir öğrenci ve romanın başkarakteri. Zeki ve düşünceli biri olarak tanımlanır, ancak içsel çatışmalarla boğuşur.
  • Sofya Semyonovna Marmeladov (Sonya): Alkole düşkün babası Marmeladov'un kızıdır. İyi niyetli ve fedakar bir karakterdir, Raskolnikov ile önemli bir ilişki geliştirir.
  • Porfiry Petrovich: Raskolnikov'un cinayetle ilgili soruşturmayı yürüten dedektif. Zekası ve ustalığıyla dikkat çeker.
  • Arkady Svidrigailov: Zengin ve çekici bir adam. Raskolnikov'un kardeşinin kayınbiraderi ve Sonya'nın hayatını etkileyen bir karakter.
  • Dunya Raskolnikova: Raskolnikov'un kız kardeşi. Güzel ve çekici bir kadındır, ancak çeşitli zorluklarla karşı karşıyadır.
Özet:Roman, Raskolnikov'un St. Petersburg'da yoksulluk içinde yaşadığı bir dönemde başlar. Raskolnikov, toplumun üst sınıflarının kurallarını çiğneyerek, "üstün insanlar" olarak adlandırdığı insanların diğerlerinden farklı bir ahlaki özgürlüğe sahip olduğuna inanır. Bu düşünceyi kanıtlamak amacıyla tefeci Alyona Ivanovna'yı öldürür. Ancak cinayetin ardından vicdan azabı ve korkuyla boğuşmaya başlar.

Porfiry Petrovich'in dikkatli gözlem ve sorgulamaları, Raskolnikov'un suçluluk duygularını artırır. Aynı zamanda, Raskolnikov, Marmeladov ailesiyle yakınlaşır ve Sonya ile bir bağ kurar. Sonya'nın fedakarlığı ve bağışlayıcı doğası, Raskolnikov'un içsel kurtuluşunu aramasına yardımcı olur.

Sonunda, Raskolnikov suçunu itiraf eder ve hapse mahkum edilir. Ancak Sonya'nın yardımı ve sevgisi, onun için bir tür ruhsal dönüşüm başlatır. Roman, suçun psikolojik ve ahlaki sonuçları üzerine derinlemesine bir inceleme sunar ve insan doğasının karmaşıklığını araştırır.

İstediğinizi yazın hoca okuyup okumadığınızı gözünüzden anlar. Hele böyle dipsiz kuyu derinliğinde bir kitabı okuyup okumadığınızı bal gibi anlar. Ama siz yine de yapmış olmak için yapın. Her şeyi dümenden yapıyorsunuz zaten.

Kitap okumaktan nefret ediyorum ve 1000 küsur sayfalık bir kitabı okumaya niyetim yok. Siz okursunuz hocanıza tam verirsiniz umurumda değil pek.

Teşekkürler.

1152 sayfalık kitabı nasıl sana özetleyelim hocam.

Hahahaha hocam vallaha projede kitabı incele yazıyor hoca yarım yamalak okuduğumu anlarsa tam okumadım inceledim diyeceğim 😃.

Kitap okumaktan nefret ediyorum ve 1000 küsur sayfalık bir kitabı okumaya niyetim yok. Siz okursunuz hocanıza tam verirsiniz umurumda değil pek.

Teşekkürler.

Hahahaha hocam vallaha projede kitabı incele yazıyor hoca yarım yamalak okuduğumu anlarsa tam okumadım inceledim diyeceğim 😃.
Kardeşim dediğin doğru burda özet istemişsin direk ama insanlar bunu öğretmeni istedi diye değil kültürlenmek vs vs için okuyor orda hata yapmışsın. Konu dışında yorum da yapmayalım lütfen.

Algıda seçicilik mi bilmiyorum ama kitap okumaya bu kadar düşman olan kişilerin profil fotoğrafı neden ise hep bir anime karakteri oluyor...

Algıda seçicilik mi bilmiyorum ama kitap okumaya bu kadar düşman olan kişilerin profil fotoğrafı neden ise hep bir anime karakteri oluyor...

Kitabı 3 gün içerisinde tamamıyla okudum tekrardan kitaplara olan ilgim arttı hem bir sanatın içerisinden bir karekteri Pp yapmakla ne alakası var? Profilimle kardeşim oynuyor sadece ben kullanmıyorum hesabı ayrıca anime izleyenlerle sıkıntın nedir? Benim de 1,2 kere izlemişliğim var bu da bir sanat saygı duymalısın. Hem anime de çizgi romanın animasyonlu hali değil midir? kitap halini okuyorlar bu da kitap okumaya düşkün olmayı gerektirir, düşmanlığı değil. İçerikle alakalı bir şey bilmeden saçma sapan yorumlar yapmayın.

Nedense sanat karşıtı insanlar da algı yaratmakta ustalar

siz de toplumun peşinde koşan toplumlara algı yaratmayı seviyorsunuz sanırım...

Sonra Türkiye neden gelişmiyor diyorsunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı