Suç ve Ceza nasıl bir kitaptır?

Önerdiklerinizi not aldım hocam. Başlangıç için iyi bir adım olur umarım.

-Agatha Christie
-Sherlock Holmes
-God of War
-Labirent
-Dostoyevski'nin insancıklar ile yeraltından notlar
-İnsan ne ile yaşar
-Bir idam mahkumunun son günü

Bu kitapları not aldım hocam, okumaya çalışıcam bunları.
İlk olarak başlangıcı hangi kitaptan yapmamı önerirsiniz?

(Klasiklerden de öneri yaptım dediniz ama klasikler hakkında pek fikrim yoktur, ön yargıyla yaklaşmak istemiyorum. Ne oluyor tam olarak klasik kitaplar?)
@494528
@Vorfell

Son düzenleme:
Önerdiklerinizi not aldım hocam. Başlangıç için iyi bir adım olur umarım.

-Agatha Christie
-Sherlock Holmes
-God of War
-Labirent
-Dostoyevski'nin insancıklar ile yeraltından notlar
-İnsan ne ile yaşar
-Bir idam mahkumunun son günü

Bu kitapları not aldım hocam, okumaya çalışıcam bunları.
İlk olarak başlangıcı hangi kitaptan yapmamı önerirsiniz?

(Klasiklerden de öneri yaptım dediniz ama klasikler hakkında pek fikrim yoktur, ön yargıyla yaklaşmak istemiyorum. Ne oluyor tam olarak klasik kitaplar?)
@494528
@Vorfell
Başlangıç olarak Agatha Christie'nin "Doğu Ekspresinde Cinayet" kitabıyla veya "İnsan Ne ile Yaşar" kitabıyla başlayabilirsiniz. Bu birazda sana kalmış bir durum. Sevdiğin tür ne ise ilk onunla başlayabilirsin.

Başlangıç olarak Agatha Christie'nin "Doğu Ekspresinde Cinayet" kitabıyla veya "İnsan Ne ile Yaşar" kitabıyla başlayabilirsiniz. Bu birazda sana kalmış bir durum. Sevdiğin tür ne ise ilk onunla başlayabilirsin.
Tamamdır.
Hocam klasik kitaplar tam olarak ne oluyordu pek bilgim yoktur?

"Klasikler, bize, bizden önceki okumaların izlerini taşıyarak ve içinden geçtikleri kültür ya da kültürlerde (ya da yalnızca diller ve alışkılarda) bıraktıkları izleri arkalarından sürükleyerek gelen kitaplardır."
Bu yazı intrnetten aldığım bir yazı. Kendim nasıl açıklayayım bilemedim. Bu türün ustaları Dostoyevski, Victor Hugo ve Tolstoy'dur. Klasikleri öğrenmek için bu üç yazardan kitaplar okursanız klasiğin ne demek olduğunu anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı