Süper Loto kazanamıyorum

MesutYilmaz

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bıktım, 2 kere oynadım çıkmadı. Koydum kafaya. Sayı yazıyorum, onun bir altı ya da üstü çıkıyor. Piyango da olmadı. Makineye oynattım, 2 rakamla 18 lirayı kaybettim. 11 lira kazandım. Tüm akşam onu kutladım. Fakirlik işte nasıl çıkacak bu be?

Son düzenleme:
Çıkmayacak.

Kazanan her zaman Demirören Holding.

Milli piyango güzel paralar sunuyor bize @MesutYilmaz şansın matematiksel değerine bir göz atmakta yarar var.

Normalde 6 rakam içeren Milli Piyango biletleri yılbaşına özel 7 rakam ile oluşturuluyor. Her rakam 0-9 arasında 10 farklı değer alabiliyor. Dolayısıyla

10×10×10×10×10×10×10×=10000000

adet birbirinden farklı bilet numarası var. Bilet numarası derken 0000000, 1234567, 5682940, 7774447 gibi birçok farklı durumdan bahsediyoruz. Çekiliş yapılırken bu bilet numaralarının her birinin çıkma olasılığı birbirinin aynı.

Yani çekilişte büyük ikramiyenin elinizdeki bilet numarasına çıkma olasılığı 10 milyonda bir.

• Milli Piyango’nun sene içinde yapılan diğer çekilişlerinde 6 rakam olduğuna göre 1 milyon farklı bilet numarası üretiliyor. Normalde büyük ikramiyeyi yakalama olasılığınız 1 milyonda bir yani yılbaşındaki durumun 10 katı daha fazla.
  • Ortalama sıklıkta saçı olan biriyseniz, saçınızda yalnız bir beyaz tel olsa ve nerede olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmasa, rastgele bir saç telinizi koparsanız beyaz teli yakalama şansınız 100 binde bir. Çünkü ortalama bir insanın kafasında 100 bin saç teli var. Bu olasılık yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye çıkma olasılığının 100 katı daha fazla!
  • 52 kartlık standart bir oyun destesinde üst üste 4 tane as çekme olasılığınız 270 bin 725’te bir. Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin sizi yakalama olasılığının yaklaşık 36 katı kadar.

Bence kendi adamına kazandırıyor :D Hatırlarsanız kadın topu bir türlü çekememişti neden acaba? :D

Milli piyango güzel paralar sunuyor bize @MesutYilmaz şansın matematiksel değerine bir göz atmakta yarar var.

Normalde 6 rakam içeren milli piyango biletleri yılbaşına özel 7 rakam ile oluşturuluyor. Her rakam 0-9 arasında 10 farklı değer alabiliyor. Dolayısıyla.

10×10×10×10×10×10×10×=10000000.

Adet birbirinden farklı bilet numarası var. Bilet numarası derken 0000000, 1234567, 5682940, 7774447 gibi birçok farklı durumdan bahsediyoruz. çekiliş yapılırken bu bilet numaralarının her birinin çıkma olasılığı birbirinin aynı.

yani çekilişte büyük ikramiyenin elinizdeki bilet numarasına çıkma olasılığı 10 milyonda bir.

• Milli piyango’nun sene içinde yapılan diğer çekilişlerinde 6 rakam olduğuna göre 1 milyon farklı bilet numarası üretiliyor. Normalde büyük ikramiyeyi yakalama olasılığınız 1 milyonda bir yani yılbaşındaki durumun 10 katı daha fazla.
  • Ortalama sıklıkta saçı olan biriyseniz, saçınızda yalnız bir beyaz tel olsa ve nerede olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmasa, rastgele bir saç telinizi koparsanız beyaz teli yakalama şansınız 100 binde bir. Çünkü ortalama bir insanın kafasında 100 bin saç teli var. Bu olasılık yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye çıkma olasılığının 100 katı daha fazla!
  • 52 kartlık standart bir oyun destesinde üst üste 4 tane as çekme olasılığınız 270 bin 725’te bir. Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin sizi yakalama olasılığının yaklaşık 36 katı kadar.

Beynimi yaktınız.

Geri
Yukarı