Şüpheli Digitürk-Superonline kampanyası

Bingoo

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Az önce beni 850'li bir numaradan arayıp internetimin süresinin bitmesine yakın olduğunu ve yenilemek isteyip istemediğimizi sordu. Bende yenilemek istiyorum ama hız bana az geliyor yükseltebilir miyiz? Dedim. Cevap olarak 50 Mbps kullanıyorsunuz onu 100 yapabiliriz dedi. Ben tamam olur demeye kalmadan yanında Digitürk hediyesi falan var dedi. Dedim yok istemiyorum. Telefondaki kişi bana sadece internetin 360 TL olduğunu kampanyayı kabul edersem Digitürk + internetin 280TL'ye ineceğini söyledi. Bende haliyle sorguladım. Telefondaki kişi bana her şeyiyle beraber aylık 280TL olduğunu başka bir şey olmadığını bu kampanyanın 1 sene geçerli olduğunu ve internet sözleşmesininde 2 sene geçerli olduğunu söyledi ve telefonuma bir mesaj geldi. Orada Digitürk'e kayıt oldum şifre falan aldım. Her şey buraya kadar normaldi ama beni ikinci bir numara arayıp bilgilendirmek istediklerini söyledi. Her şeyi anlattı ama hiç internetle alakalı bir şeyden bahsetmedi ve bana şunu söyledi " Digitürk aboneliğiniz 180TL internet aboneliğiniz 99TL. Ben burada dedim bir sıkıntı var ama zaten kabul ettik. Daha sonrasında işlemleri kabul ettiğinizi onaylıyor musunuz dedi ve bende evet dedim. Sanırım burada bir sıkıntı var ve ben anlayamıyorum. Sizce bir problem oluşur mu? Biraz garip geldiği için hızlıca yazıp konuyu açmak istedim çünkü bir sorun varsa iptal etmek isterim.

Hocam bunlar dolandırıcılık yöntemi. Eskiden TurkNet + Digiturk ya da beinsports adı altında yapıyorlardı. TurkNet hemen böyle bir kampanyaları olmadığına dair haber paylaşmıştı.

Hocam bunlar dolandırıcılık yöntemi. Eskiden TurkNet + Digitürk'ya da beinsports adı altında yapıyorlardı. TurkNet hemen böyle bir kampanyaları olmadığına dair haber paylaşmıştı.

Ne yapmak lazım peki hocam? Numarayı arıyorum herhangi birisi açmıyor. Dediğim gibi konuşma az önce oldu daha eve bir şey bağlatılmadı.

Bir de internetin yenilenmesi falan hepsi dolandırıcılık mıydı?

Hatta şöyle bir gönderi buldum turknet forumunda.

Ne yapmak lazım peki hocam? Numarayı arıyorum herhangi birisi açmıyor. Dediğim gibi konuşma az önce oldu daha eve bir şey bağlatılmadı.

Bir de internetin yenilenmesi falan hepsi dolandırıcılık mıydı?
Evet. Taahhüt falan filan hepsi hikaye. Size 2 farklı fatura gelecek muhtemelen. İkisi de tam fiyat üzerinden olacak. Sonrasında da muhattap bulamayacaksınız gibi duruyor.

Hatta şöyle bir gönderi buldum TurkNet forumunda.

Evet. Taahhüt falan filan hepsi hikaye. Size 2 farklı fatura gelecek muhtemelen. İkisi de tam fiyat üzerinden olacak. Sonrasında da muhatap bulamayacaksınız gibi duruyor.

Hocam peki ne yapmak lazım yani bundan kurtulmanın bir çaresi yok mu?

Hatta şöyle bir gönderi buldum turknet forumunda.

Evet. Taahhüt falan filan hepsi hikaye. Size 2 farklı fatura gelecek muhtemelen. İkisi de tam fiyat üzerinden olacak. Sonrasında da muhattap bulamayacaksınız gibi duruyor.
Babamda türktelekom telefon hattı kullanıyordu paketini çok pahalı bulduğu için türk telekom şubesine gitmiş oradaki adam dediklerinin aynısını babama yapmışlar eve digiturk kutusu ile geldi 3 ay sonra iptal ederim 80 tl cayma bedelini öderim dedi.Ne yapmalıyım?

Dolandırılmışsın, hayırlı olsun. İlk faturan 1K civarı gelir.

Tamamda hocam bir çözümü yok mudur? Arkadaşın dediğine göre internetin devam ettiği falanda yok. Bildiğiniz dümdüz dolandırıcılık bu dava vesaire açamaz mıyız?

Ben bunun çözümünü bilmiyorum maalesef. Sadece daha önce böyle şeyler olduğunu bildiğim için doğrudan aklıma bu senaryo geldi ve sizinle paylaştım. Çözümü istersen Superonline veya Digiturk müşteri hizmetleri ile çözmeye çalış. Aktif aboneliklerin olup olmadığını sor. E-devletten de görebiliyorsun bu aktif abonelik işlerini. Orayı kontrol et. Superonline veya Digiturk müşteri hizmetleri problemi çözebileceğin yerler diye düşünüyorum.

Ben bunun çözümünü bilmiyorum maalesef. Sadece daha önce böyle şeyler olduğunu bildiğim için doğrudan aklıma bu senaryo geldi ve sizinle paylaştım. Çözümü istersen Superonline veya Digitürk müşteri hizmetleri ile çözmeye çalış. Aktif aboneliklerin olup olmadığını sor. e-Devlet'ten de görebiliyorsun bu aktif abonelik işlerini. Orayı kontrol et. Superonline veya Digitürk müşteri hizmetleri problemi çözebileceğin yerler diye düşünüyorum.

Digitürk telefonu kesinlikle açmıyor. Superonline ise binbir türlü farklı bilgi istiyor onun için eve gitmem lazım. e-Devlet'e bakıp geri dönüş yapacağım.

@Görkem Umut e-Devlet üzerinde herhangi bir abonelik gözükmüyor. Dediğim gibi az önce oldu bu olay. Daha kurulum vesaire hiçbir şey olmadı.

Geri
Yukarı