Sürat Kargo Ürünün Şubede Teslim Edilmiş Görünmesi

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Merhabalar. Kargo firmalarının saçmalıklarını daha önce çok yaşadım ama ilk defa böylesini görüyorum. Dün dağıtıma çıkarılan ürünüm, akşam 5 civarlarında şubeden teslim edilmiş görünüyor. Teslim alan "Firma Kaşe İmza" şeklinde belirtilmiş. Gönderici mağaza ile görüştüm, durumu sorgulamalarını istedim ama oradan da şimdilik bir cevap yok. Daha önceden böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Hocam prosedür olarak ürünü belli bir süre şubede bekletebiliyorlar. Dağıtıma çıkıp yetişmediyse ve şubede bekleyeceği süre dolduysa bu tarz bir bilgi girmiş olabilirler. Tabi en sağlıklı bilgiyi şubeyi arayıp alabilirsiniz.

Ulaşabilsem, keşke olabilse öyle bir şey. :D Dediğiniz gibi olmuş sanırım. Benim de aklımda o vardı ama dağıtıma yetişmediği zaman, teslim edildi denildiğini ilk defa gördüm. Çok riskli bir şey yapıyorlar. Yetişmeme durumları için zaten seçenekleri var. Bu şekilde yaptıklarında, teslimatı yetişmeyen ile kargosu çalınan kişiyi aynı bildirim ile uyarıyorlar.

Gönderici firma aradı. Barkod ile sorgulattım, dağıtıma çıkarıyorlarmış tekrar, sistemsel sorun(!) olmuş dedi. Açık açık söyleseler, daha az sorun yaratacaklar. :)

Kargoların şubede bekleme süresi 3 gündür, dün kargoya giriş yapıp dağıtıma çıkarıldıysa ve size teslim edilmediğine göre hala şubede olması gerekirdi.
Şubeye kargonuzun kime teslim edildiğini sormadınız mı?
Kargonuzun içeriği nedir?

Şubeye ulaşamadım, gönderici firmadan bilgi talep ettim. Bizler için genelde telefon ahizesi kenarda duruyor ama firmalar ile görüşüyorlar. :) Bakalım, şimdilik sorun çözüldü gibi duruyor. Bir şey olursa yine ulaşmamı istediler.
Maalesef kargo şirketlerini aramak imkansız. Benim komşum Yurtiçi Kargo'da çalışıyor kaç defa telefonları açıp kapattıklarına şahit oldum. Türkiye'ye DHL gibi şirketler lazım ve bu da çok zor. Sanırım adam gibi hizmet verebilen tek şirket UPS.

UPS ile gönderim yapan neredeyse kalmadı. Önceden daha sık kullanılıyordu. Hiçbir sorun yaşadığımı hatırlamam.

Sorunumun çözüleceğini biliyordum ama bu durumla karşılaşacaklar için bir konu da ben açayım dedim. Duruma göre güncelleme yapacağım. Cevaplar için teşekkürler.

Benzer bir durumu yaşadım. Öyle görünüyor ama teslim ediyolar. Ben de biri benim kargoya çöktü sanıp acayip gerilmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu da yeni furya...
Teslim edemiyorlar, yetişmiyor muhtemelen.
Ya geldik bulamadık yazıyor, ya teslim edildi...
Oysa ki dağıtıma çıkmamış...
Ertesi gün dağıtıma çıkıyor, ürün geliyor...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı