Sürekli aç hissediyorum

Zor sindirebileceğin şeyler yemek fayda verebilir, yulaf gibi mesela. Mideni biraz küçültmen gerekecek.
Tabii bu işin psikolojik yanı da büyüktür diye düşünüyorum. Ek olarak gazlı içecekler içme, en basitinden kola. İçerisindeki fosfirik asit sayesinde senin şekere doymanı engelliyor.

Bulyon gibi MSG içeren şeyler kullanma bu arada.
Kola gibi içecekleri çok çok çok nadir içiyorum. Genel olarak, su, ayran, çay. Bunlardan başka bir şey içmiyorum. İçtiğim ayran hazır ayran değil bu arada. Bizim belirli günlerde mahalleye gelen bir sütçü var. Doğal süt satıyor yani. Onu alıyoruz, mayalayıp yoğurt yapıyoruz. O yoğurttan kendi ayranımızı kendimiz yapıyoruz.

Yazının hepsini okumadım ama diyabet hastası olabilir misin?
Hayır hocam. Kaç sefer tahliller yapıldı, kan tahlili idrar tahlili. Her haltı yaptılar bana :D Diyabetim yok.

Kola gibi içecekleri çok çok çok nadir içiyorum. Genel olarak, su, ayran, çay. Bunlardan başka bir şey içmiyorum. İçtiğim ayran hazır ayran değil bu arada. Bizim belirli günlerde mahalleye gelen bir sütçü var. Doğal süt satıyor yani. Onu alıyoruz, mayalayıp yoğurt yapıyoruz. O yoğurttan kendi ayranımızı kendimiz yapıyoruz.

Hayır hocam. Kaç sefer tahliller yapıldı, kan tahlili idrar tahlili. Her haltı yaptılar bana :D Diyabetim yok.
Hocam o zaman dedikleri gibi psikolojiktir ve yemek yemeyi seviyosundur. :D

Merhaba, zamanın varsa bir iki soru cevap yapalım. Normalde bir insanın senin yediklerini yese senin bulunduğun vücut kitle endeksinden daha yüksek bir değer de olacağını düşünüyor musun? Etrafta kilolusun ama senin yediğini ben yesem daha da kilolu olurdum diyen oluyor mu?

Merhaba, zamanın varsa bir iki soru cevap yapalım. Normalde bir insanın senin yediklerini yese senin bulunduğun vücut kitle endeksinden daha yüksek bir değer de olacağını düşünüyor musun? Etrafta kilolusun ama senin yediğini ben yesem daha da kilolu olurdum diyen oluyor mu?
1-Valla bilemedim. Benim metabolizmam biraz yavaştır. Mesela bizim, alt komşuyu düşünürsek. Benden daha fazla yiyor ama aşırı zayıf. Kişiden kişiye göre değişiyor.
2-Hayır, böyle diyen hiç olmadı. Ama sürekli kilomdan bahsedilir aile arasında. İlkokula gittiğim zamanlar sürekli benimle dalga geçerlerdi mesela, ama umurumda olmuyor bu tabii. Kim ne derse desin, hatta ailevi karıştırmadan küfür etsin umurumda olmaz. Ne düşünüyorsa düşünsün benim hakkımda.

Hocam o iştahın bir kısmını bana verin sorun çözülür(!)
Gelin hocam olur. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı