Sürekli aynı diş macununu kullanmak zararlı olur mu?

Fıratt_To

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Şu anda sensodyne-tam koruma+beyazlatıcı ürününü kullanıyorum. Bu ürün bittiğinde tekrar tekrar aynısını alıp kullansam zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yıllardır siyah colgate kullanıyorum zararını görmedim.

Ben yıllardır beri sensodyne kullanırım.😀 Hep farklı ürünlerini denerdim ancak son kullandığım çok hoşuma gitti.

Acaba zararı olur mu diye düşündüm sürekli aynı ürünü kullanmak.

Florürsüz kullanmanı tavsiye ederim. Iq düşürüyor ve başka sorunlarada yol açıyo tabi uzun vadede.

Florürlünün dişlerin daha iyi temizlediğini duyuyorum. Florürsüz kullanmak bence mantıklı değil.
Bilmiyorum ama zararlarını göz önünde bulundurursak çok mantıksız vücut hepsini atamıyor birikebiliyor zamanla.

Şu konuya bakabilirsin detaylıca yazılmış.

''Asıl dişi temizleyen macun yada florür değil fırçalamak. Hekimler macun bulamasanız bile fırçalayın diyolar. Florürün çok önemi yok.'' Zararı daha çok.

Mesela en basiti C vitamini diş etleri için önemli. C vitamini tüketimi arttır florür kullanacağına.

Bilmiyorum ama zararlarını göz önünde bulundurursak çok mantıksız vücut hepsini atamıyor birikebiliyor zamanla.

Şu konuya bakabilirsin detaylıca yazılmış.

"Asıl dişi temizleyen macun ya da florür değil fırçalamak. Hekimler macun bulamasanız bile fırçalayın diyorlar. Florürün çok önemi yok." zararı daha çok.

Mesela en basiti C vitamini diş etleri için önemli. C vitamini tüketimi arttır florür kullanacağına.

Florürü ortalama seviyede olan kaliteli bir diş macununun bu tür sıkıntılara yol açacağını pek sanmıyorum.

Geri
Yukarı