Sürekli bilinmeyen numaralardan çağrı geliyor

• Konuyu başlatan MTan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B

MTan

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, bana bu son günlerde tanımadığım kişilerden aramalar gelmeye başladı. Farklı numaralardan. Açtığımda hani telefon çalıyor sesi var ya... Onu 3-4 kere dinletip kapatıyor. Bu ne olabilir? Bilgisi olan varsa yazsın.

Türkiye genelinde herkeste bu sorun var. Çözümü maalesef yok.

Merhaba, bana bu son günlerde tanımadığım kişilerden aramalar gelmeye başladı. Farklı numaralardan. Açtığımda hani telefon çalıyor sesi var ya... Onu 3-4 kere dinletip kapatıyor. Bu ne olabilir? Bilgisi olan varsa yazsın.
Datalar patlak su borusu gibi sokaklara akıyor. Herkesin ortak derdi.

Numaralar nasıl numaralar 0312/0212 gibi sabit hat numaraları mı? Ya da 0850 başlayanlar mı?

0532/ 0506 gibi cep numaraları mı? Yoksa yabancı ülke kodlu numaralar mı? Herbirinin amacı farklı oluyor o yüzden soruyorum.

Telefonun destekliyorsa "spam ve dolandırıcı numaraları engelle" özelliğini etkinleştirebilirsin. Rehber veya diğer telefon uygulamasının ayarlarında.

Telefonunuzdaki arama ve rehber uygulaması google ise şu ayarları açınca spam aramaların çoğu otomatik engelleniyor. Siz çağrıyı görmüyorsunuz ve rahatsız edilmiyorsunuz ama çağrı listesine ekleniyor arandığınıza dair. Engellenen numaralar Google tarafından spam olarak tespit edilmiş numaralar. İsterseniz sizde bir numarayı spam olarak raporlayabilirsiniz.

IMG_20231018_133125.jpg

IMG_20231018_133445.jpg

Son düzenleme:
Numaralar nasıl numaralar 0312/0212 gibi sabit hat numaraları mı? Ya da 0850 başlayanlar mı?

0532/ 0506 gibi cep numaraları mı? Yoksa yabancı ülke kodlu numaralar mı? Herbirinin amacı farklı oluyor o yüzden soruyorum.
ülke kodu türkiye. hatta bir tanesi bugün aradı. numarayı vermem doğru olur mu bilmiyorum. Ama evet 0530 ile başlıyor geneli. 6 kere falan arandım

peki bu özellik bilinmeyen tüm numaraları mı gizliyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı