Sürekli bip sesi

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
6-7 saniye boyunca sürekli bip sesi alıyorum. Ve PC kendini resetliyor. Görüntü hiç gelmiyor.
Sizce güç kaynağı mı bozuk? Yardım ederseniz sevinirim.
Güncelleme: Bilgisayar 2 kere açıldı. Normal kullandım 2-3 dakika. Sonra reset attım tekrar açılacak mı diye. Yine açıldı. Sonra tekrar resetledim. Bu sefer 1 uzun 2 kısa bip oldu sürekli bip yerine ve bilgisayar açılmadı. Sizce sorun hangi parçada?

Son düzenleme:
6-7 saniye boyunca sürekli bip sesi alıyorum. Ve PC kendini resetliyor. Görüntü hiç gelmiyor.
Sizce güç kaynağı mı bozuk? Yardım ederseniz sevinirim.
Güncelleme: Bilgisayar 2 kere açıldı. Normal kullandım 2-3 dakika. Sonra reset attım tekrar açılacak mı diye. Yine açıldı. Sonra tekrar resetledim. Bu sefer 1 uzun 2 kısa bip oldu sürekli bip yerine ve bilgisayar açılmadı. Sizce sorun hangi parçada?
Harddisk olabilir.

Durduk yere mi oldu bu?
Evet durduk yere oldu. Priz de değişmedim, parça değişikliği de yapmadım. Şuan imzamda yazan sistem değil bu arada. 2.sistemimde yaşadığım bir sıkıntı.

-i3 3240
-H61M S2PV
-4 GB RAM
-Ekran kartı yok.
-600 W PSU
-320 GB Samsung 5400 RPM HDD
-240 GB Pioneer SSD (2 aylık)

2 uzun 1 kısa genellikle VGA yani ekran kartı oluyor.
Ekran kartını çıkartıp tekrar takın olmazsa arıza veyahut uyumsuzluk olabilir.
Onboard bağlı. Harici ekran kartı yok. Ve 1 uzun 2 kısa bip sesi var şuan. 2 uzun 1 kısa değil.

Fatih Bey'in rehberi vardı Bip sesleri ile ilgili anakart modelinize göre hatayı yazın lütfen.
Ve bileşenleri belirtin.

Fatih Bey'in rehberi vardı Bip sesleri ile ilgili anakart modelinize göre hatayı yazın lütfen.
Ve bileşenleri belirtin.
Bileşenleri belirttim yukarıda. Hataların hepsine baktım. İki tanesinde video adaptörü ve kabloyla alakalı olduğunu belirtmiş. Bunu test edeceğim tam oturmuş mu diye. Ama diğer 3. seçenekte ekran kartı demiş lakin ben onboard ile kullanıyorum. O zaman işlemci zarar görmüş olabilir mi?

Ve sormak istediğim bir soru daha var. Sürekli bip nasıl oldu da 1 uzun 2 kısaya döndü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı