Sürekli bozulan HP Laptop'u değiştirme

talhamus

Hectopat
HP Pavilion dizüstü bilgisayarımda kronik fan sıkıntısı var. 2 ay arayla 4 kez aynı hatadan dolayı servise gidildi ve değişim yapıldı ancak şimdi gene bozuldu. Ürünün ayıplı sayılarak değişmesini istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim? Daha önce başından bu tür durumlar geçmiş arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

HP Pavilion dizüstü bilgisayarımda kronik fan sıkıntısı var. 2 ay arayla 4 kez aynı hatadan dolayı servise gidildi ve değişim yapıldı ancak şimdi gene bozuldu. Ürünün ayıplı sayılarak değişmesini istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim? Daha önce başından bu tür durumlar geçmiş arkadaşların cevaplarını bekliyorum.
3. gönderimin ardından mal ayıplı sayılıyor zaten. İlk değişim talep edebilirsin. Olmazsa THH başvurabilirsin direkt.

Bozuldu derken daha detaylı anlatabilir misiniz?
Fanlardan çok tiz sesler geliyor ve daha sonra kırılmış gibi ses geliyor ve bir daha fan sesi gelmiyor. Daha sonra bilgisayar açılırken soğutma hatası olduğu sistemin açılmaya zorlandığı halde veri kaybı veya sistemsel arızalar olabileceği yazıyor. 3 kere fan değişimi yapıldı.

Fanlardan çok tiz sesler geliyor ve daha sonra kırılmış gibi ses geliyor ve bir daha fan sesi gelmiyor. Daha sonra bilgisayar açılırken soğutma hatası olduğu sistemin açılmaya zorlandığı halde veri kaybı veya sistemsel arızalar olabileceği yazıyor. 3 kere fan değişimi yapıldı.
Hocam belki BIOS ayarından fan hızını %100 falan yapmışsınızdır o yüzden olabilir mi acaba? İade konusuna gelirsek servisten değişim talep edebilirsiniz bence.

Hocam iade talebinde bulunun kabul edilmez ise THH çarenizdir.

Bende de HP laptop var ve fan sıkıntısı var. Dediğiniz gibi tiz ses çıkıyor ve açılırken fan hatası verip fanlar çalışmıyor. Geçen senede aynısı oldu ve servise gönderdik. Bu sene kendi kendine düzeldi.

Hocam belki BIOS ayarından fan hızını %100 falan yapmışsınızdır o yüzden olabilir mi acaba? İade konusuna gelirsek servisten değişim talep edebilirsiniz bence.
Tüm bios ayarlarını servisleri yapıyor ben hiç karıştırmadım. Şimdi konuştum alındıktan sonra 6 ay içerisinde değişim yapılabileceği söylendi. Biraz direttim ve bir üst merciye haber verdiler eğer 3 gün içerisinde çözümlenmesse THH yolu gözüktü.

Yeni konular

Geri
Yukarı