Sürekli çocuğunu öven öğretmenler

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Her sınıfta mutlaka böyle bir öğretmen vardır, öğretmenimizin 13 yaşında oğlu var. Çocuğunun sürekli üstün zekalı olduğunu, diğer çocuklardan çok farklı olduğunu her ders sonunda anlatıyor. Üniversite soruları falan çözüyormuş, o yüzden okul çocuğunu sıradan öğrenciler ile eğitim görmesin diye üstün zekalı öğrencilerin sınıfına almış. Çocuğuna aldıklarını falan anlatıyor hep. Bizi de kendi çocuğundan daha aşağı sınıfta görüyor anladığım kadarıyla. Bir öğretmen neden her ders boyunca kendi çocuğu hakkında bahseder anlaşılır gibi değil.

Bizim üniversite hocası da BMW X6 aracını topuklu ayakkabısıyla süremediği için Gucci marka spor ayakkabı aldığından bahsederdi her sınıfa. Ha bir de Dolce marka gözlüğü torpidonun üstünde unuttuğu için güneşte çatlamış.

Sonra rektör yardımcısı olan eşi bunu boşayınca sürdüler hocayı.

Bizim üniversite hocası da BMW X6 aracını topuklu ayakkabısıyla süremediği için gucci marka spor ayakkabı aldığından bahsederdi her sınıfa. Ha bir de dolce marka gözlüğü torpidonun üstünde unuttuğu için güneşte çatlamış.

Sonra rektör yardımcısı olan eşi bunu boşayınca sürdüler hocayı.

Ders bitmeye 10 dakika kala dersi bırakıyor. Telefonlarımızı vermiyor kendi çocuğunu anlatıyor, hiçbir hoca toplamıyor onun haricinde telefonları.

Her sınıfta mutlaka böyle bir öğretmen vardır, öğretmenimizin 13 yaşında oğlu var. Çocuğunun sürekli üstün zekalı olduğunu, diğer çocuklardan çok farklı olduğunu her ders sonunda anlatıyor. Üniversite soruları falan çözüyormuş, o yüzden okul çocuğunu sıradan öğrenciler ile eğitim görmesin diye üstün zekalı öğrencilerin sınıfına almış. Çocuğuna aldıklarını falan anlatıyor hep. Bizi de kendi çocuğundan daha aşağı sınıfta görüyor anladığım kadarıyla. Bir öğretmen neden her ders boyunca kendi çocuğu hakkında bahseder anlaşılır gibi değil.

Sanırım her okulda var bu tarz hocalar😑

Hocam benim de öyle çocuğum olsa ben de överdim ama hep değil. Üniversite sorusu çözüyor 13 yaşında hocam harbiden üstün zekalı galiba.

Geri
Yukarı