Çözüldü Sürekli mavi ekran hatası geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mesutefec

Attopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 32GB (2x16) Pro DDR5 5600Mhz CL46 1.1V PC Ram
SSD veya HDD modeli
KIOXIA Exceria PLUS G3 1TB NVMe Gen4 M.2 SATA SSD
Ekran kartı
ASUS TUF GeForce RTX 4070 Ti GAMING OC 12GB GDDR6X
Anakart
ASUS PRIME A620M-K 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2
İşlemci
Ryzen5 7500F
Sistemi yeni topladım fakat bilgisayarı açtıktan 2-3 saat sonra farklı mavi ekran hatalarıyla karşılaşıyorum. Memtest yaptığımda sonucum fail çıktı bunun üzerine RAM'lerim 1 kez değişti fakat sorun hala devam etmekte. Minidump dosyalarını eke bırakıyorum
Minidump.rar

Çözüm
Sorun hala belleklerde görünüyor. Tekrar Memtest yapar mısınız? Belki SSD de olabilir ama emin değilim şu an.
Sorun hala belleklerde görünüyor. Tekrar Memtest yapar mısınız? Belki SSD de olabilir ama emin değilim şu an.

Merhaba öncelikle yanıt için teşekkürler. SSD testimi HD Tune ile yapmıştım bir sorun çıkmamıştı. Tekrar Memtest yapıp geri dönüş yapacağım.

Tekrardan merhaba memtesti yaptım yeniden failledi. Aşağıda sonuçları paylaşıyorum. XMP kapalı olarak yaptım testi. Ramler daha yeni değişti acaba anakart ve ram uyumsuzluğu gibi bir şey olabilir mi?

Dosya Ekleri

• image2.png
    image2.png
    61,7 KB · Görüntüleme: 15
  • image.png
    image.png
    230,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Adres yazarken belleklerin kafası karışıyor bu da birçok soruna yol açabilir. Ya bellek bozuk ya da uyumsuz. Kontrol edin.

Merhaba öncelikle yanıt için teşekkürler. SSD testimi HD Tune ile yapmıştım bir sorun çıkmamıştı. Tekrar Memtest yapıp geri dönüş yapacağım.

Tekrardan merhaba Memtest'i yaptım yeniden failledi. Aşağıda sonuçları paylaşıyorum. XMP kapalı olarak yaptım testi. RAM'ler daha yeni değişti acaba anakart ve RAM uyumsuzluğu gibi bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adres yazarken belleklerin kafası karışıyor bu da birçok soruna yol açabilir. Ya bellek bozuk ya da uyumsuz. Kontrol edin.

Cevap için teşekkürler. Dediğim gibi bellekler yenileriyle yakın zamanda değişti muhtemelen uyumsuzlukla ilgili bir sorun. Yakın zamanda yeni bir RAM'le değiştirmeyi planlıyorum. Merak ettiğim şey bu hatanın başka bir parçadan kaynaklanmış olma ihtimali var mıdır? Prime 95'le işlemci testi OCCT'yle ekran kartı testi yapmıştım herhangi bir sorun yaşamamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevap için teşekkürler. Dediğim gibi bellekler yenileriyle yakın zamanda değişti muhtemelen uyumsuzlukla ilgili bir sorun. Yakın zamanda yeni bir RAM'le değiştirmeyi planlıyorum merak ettiğim şey bu hatanın başka bir parçadan kaynaklanmış olma ihtimali var mıdır? Prime 95le işlemci testi OCCT'yle ekran kartı testi yapmıştım herhangi bir sorun yaşamamıştım.

Memtest86 ile test yapın ve sonuçları buraya atın. O zaman bir çözüme ulaşırız. Bu sefer çıkmadan önceki resmi buraya atın. Test biter bitmez.

Geri
Yukarı