Çözüldü Sürekli mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Tay3rkt

Centipat
RAM
crucial ballistix 8x2 3000mhz cl15
SSD veya HDD modeli
WD SN570 500GB ADATA 960GB SATA wd 7200rpm 1tb hdd
Ekran kartı
galax rtx4060ti 8gb
Anakart
gigbyt a320m
İşlemci
ryzen 5 3600
Çözüm
Sistemde virüs var. Temiz bir kurulum işini çözecektir.

Çözdüm mavi ekranı. Diskim bozukmuş. Bozuk olan diski çıkardım. Çözdüldü ve sistemde virüs olma ihtimali sıfır. İnternetten program indirmedim. Flash bellek takmadım ve her zaman Kaspersky çalışır durumdaydı. Acaba yanlış bakmış olabilir misiniz?

Microsoft'un kendi sitesinden orijinal Windows indirip kurun, bileşenlerin sürücülerini resmi sayfalardan güncelleyin Driver Booster tarzı yanlış eski sürüm kuran programlar kullanmayın.

Windows'um orijinal.
Bir driver yüzünden olduğunu düşünüyorum ama hangisi bilemiyorum not olarak ntoskrnl.exe açıklamalı mavi ekranı alıyorum.

Belleğimde bir sorun yok videodaki gibi yapmıştım bir sorun bulunamadı demişti.
Memtest86'yı deneyebilirsiniz daha iyi olacaktır.

Bir driver yüzünden olduğunu düşünüyorum ama hangisi bilemiyorum not olarak ntoskrnl.exe açıklamalı mavi ekranı alıyorum.

Belleğimde bir sorun yok videodaki gibi yapmıştım bir sorun bulunamadı demişti.
Ekran kartı sürücünü DDU ile sil (güvenli mooda), WHQL ibareli bir sürücü yükle.
DirectX güncelle.
Kaspersky kaldır.
Driver Verifier kullan. Sistem Geri Yükleme noktası oluşturmayı unutma.
Sanal belleği devre dışı bırak.
Crystal Disk Info yükledikten sonra, "İşlev-Gelişmiş Özellik-Ham Değer-10 [DEC]" yap ve disklerin hepsinin SMART değerlerini eksiksiz ekran görüntüsü al, paylaş.

Ekran kartı sürücünü DDU ile sil (güvenli mooda), WHQL ibareli bir sürücü yükle.
DirectX güncelle.
Kaspersky kaldır.
Driver verifier kullan. Sistem geri yükleme noktası oluşturmayı unutma.
CrystalDiskInfo yükledikten sonra, "işlev-gelişmiş özellik-ham DEĞER-10 [DEC]" yap ve disklerin hepsinin Smart değerlerini eksiksiz ekran görüntüsü al, paylaş.

Merhaba dediğiniz şeyleri yaptım disklerin değelerini istemişsiniz lakin diskleri yeni aldım 3 ay falan oluyor yine de atmamı ister misiniz?

DirectX güncelle.
Kaspersky kaldır.
Driver verifier kullan. Sistem geri yükleme noktası oluşturmayı unutma.
CrystalDiskInfo yükledikten sonra, "işlev-gelişmiş özellik-ham DEĞER-10 [DEC]" yap ve disklerin hepsinin Smart değerlerini eksiksiz ekran görüntüsü al, paylaş.

Bir dosyanın bozukluğundan olabilir mi, eğer öyleyse o dosyayı nasıl bulacağım.

@Murat5038 hocam bakabilirseniz çok mutlu olurum sizin rehberin altına da yazmıştım teşekkürler şimdiden iyi sosyaller.

Son düzenleme:
@Murat5038 hocam bakabilirseniz çok mutlu olurum sizin rehberin altına da yazmıştım teşekkürler şimdiden iyi sosyaller.
Son aldığınıza göre belirgin vanguard hatası. Bundan çekmeyen yok gibi zaten. FACEIT AC kullanan oyunda da sorun yaşarsınız. Bunlardan birini kullanan oyunu kaldırın.
BIOS güncel değil güncelleyin.

ALSysIO64 bulup kaldırı. CCleaner ile temizlik yapın. Ekran kartınız önceki konularda gördüğüm kadarıyla bilindik marka kullanmıyorsunuz. Ekran kartına dair kesin bir emare görmesem de şüpheli konumdadır bilginize eğer farklı bir marka ise.

Merhaba dediğiniz şeyleri yaptım disklerin değelerini istemişsiniz lakin diskleri yeni aldım 3 ay falan oluyor yine de atmamı ister misiniz?

Bir dosyanın bozukluğundan olabilir mi, eğer öyleyse o dosyayı nasıl bulacağım.

Değil 3 aylık, 3 dakikalık olsa da istememde bir sebep vardır değil mi? 3 aylık olması bir şey değiştirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı