Sürekli negatif düşünceler ve mutsuzluk

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1
Günün her dakikası ve her saati mutsuz ve sinirliyim, sürekli olumsuz şeyler düşünüp duruyorum. Çocukluğumda bu böyle değildi, şu an 20 yaşındayım açıkçası 2-3 senedir böyleyim ve gün geçtikçe daha da kötüye gidiyorum. Neredeyse hiçbir şeyden zevk almıyorum, zevk aldığım şeyler ise beni bir anlık mutlu ediyor, fakat o mutluluğu karşımdaki insana abartılı bir şekilde hissettiriyorum. Genel olarak da sakin bir insan değilim sürekli sıkılıyorum ve öfkeleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güvenli ortamınızdan çıkıp değişik şeyler denemeniz lazım. Yaptığınız şeyler aynı ve rutin olmuş artık. Covid eklendi birde üstüne. Bende sizin gibiyim ama ne yapılacağını biliyorum. Aynı yemeği yemeyin, spor yapın, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi deneyin. Dizilere sarın.

Günün her dakikası ve her saati mutsuz ve sinirliyim, sürekli olumsuz şeyler düşünüp duruyorum. Çocukluğumda bu böyle değildi, şu an 20 yaşındayım açıkçası 2-3 senedir böyleyim ve gün geçtikçe daha da kötüye gidiyorum. Neredeyse hiçbir şeyden zevk almıyorum, zevk aldığım şeyler ise beni bir anlık mutlu ediyor, fakat o mutluluğu karşımdaki insana abartılı bir şekilde hissettiriyorum. Genel olarak da sakin bir insan değilim sürekli sıkılıyorum ve öfkeleniyorum.

Benim de böyle bir dönemim oldu ilk başta bana kötü hissetrien tüm müzikleri sildim Spotify'dan spora başladım ve negatif insanlarla görüşmedim 1 ay sonra normale dönmüştüm nacizane benim yaptıklarım bunlar.

Hocam güvenli ortamınızdan çıkıp değişik şeyler denemeniz lazım. Yaptığınız şeyler aynı ve rutin olmuş artık. Covid eklendi birde üstüne. Bende sizin gibiyim ama ne yapılacağını biliyorum. Aynı yemeği yemeyin, spor yapın, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi deneyin. Dizilere sarın.
Covid'i pek umursadığım söylenemez. Hatta 1 ay içinde 6 kere vapura 2 kere de uçağa bindim. Her türlü şeyi deniyorum fakat hiçbir şeyden zevk almıyorum.
Burda tatmin olabileceğini düşünmüyorum psikoloğa randevu alabilirsin, kafanı dağıtlabilirsin (Pc oyunu, kitap okumak, spor yapmak)
Birkaç sene önce topladığım bilgisayarla oyun oynuyorum, onlarca oyunum var. Spora da yakın bir dönem gidip bıraktım.

Covid'i pek umursadığım söylenemez. Hatta 1 ay içinde 6 kere vapura 2 kere de uçağa bindim. Her türlü şeyi deniyorum fakat hiçbir şeyden zevk almıyorum.

Birkaç sene önce topladığım bilgisayarla oyun oynuyorum, onlarca oyunum var. Spora da yakın bir dönem gidip bıraktım.

Covid'i senin gibi insanlar önemsemediği için günlük vaka 1700 1800.

Bende sizin gibiyim. Günün her saati mutsuz, sinirliyim. Hatta durup dururken bile ağlıyorum. Nedenini bende çözmüş değilim. Psikolojik bir sebep olarak görüyorum. Ve kaç aydır evdeyiz. Evde kala kala böyle olduk. Nasıl geçecek bu durum bilmiyorum. Ama kendimi iyi hissetmek için kulaklığımı alıyorum sevdiğim müziği açıyorum ve az da olsa bana iyi geliyor. Tavsiye ederim yani. Açıkçası birilerine insanın içini dökmesi gerekiyor. Ama kime içimizi döksek boş ver takma kafana gibi şeyler söylüyor. Yani kimse anlamıyor kolay boş bir şey sanıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı