Çözüldü Sürekli Synaptics.exe iniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crayder23

Decapat
Selam, ben bir gün PC'ye bazı gerekli şeyler için format atmıştım. Daha sonra ise formatı attım teker teker driverları indiriyordum HDD'me. Daha sonra touchpad yazılımını yükledim. Oyun açarken sürekli Cache diye aynı uygulamayı açıyordu. Daha sonra internette arattım virüs mü diye ve korkarak tekrar format attım ve ben internete bağlamadan driverları kurarken synaptics diye uygulama tekrar PC'ye indi ve tekrar aynısını yapmaya başladı ve
Tekrar format yapıyorum ve antivirüs yüklüyorum (Kaspersky malwarebutes, ESET vb.) Siliyorlar tekrar yükleniyor. (Driver'ı Acer'in kendi sitesinden yükledim.)

Çözüm
Yeni HDD almanıza gerek olduğunu sanmıyorum. Rescue disk programlarıyla Windows kurmadan da zararlıyı temizleyebilirsiniz.

Ben olsam ikisinden birini kullanırdım.
Deneyeceğim eğer çözülmezse gidip yeni HDD alacağım.
@Ascendency Avast Rescue disk olmadı fakat kaspersky disk rescue işe yaradı. teşekkür ederim.
USB Kullanıyorum fakat önceden olmadı o yüzden zararlı olduğunu sanmıyorum dediğim gibi touchpad driverını acer den yüklediğim zaman virüs bilgisayara bulaştı.
Farklı USB varsa şu anki bilgisayarınızdan ISO hazırlamayı deneyin. Ama Windows'un resmi sitesinden indirmeye dikkat edin.

Ve ikinci bilgisayarınızda antivirüs yoksa antivirüs kullanın.

Farklı USB varsa şu anki bilgisayarınızdan ISO hazırlamayı deneyin. Ama Windows'un resmi sitesinden indirmeye dikkat edin.

Ve ikinci bilgisayarınızda antivirüs yoksa antivirüs kullanın.
Tamamdır dediğnizi yapacağım şu an iso iniyor arkada ve bunda antivirüs var diğerindede vardı fakat önleyemedi oda kaspersky idi. Buda Eset.

Tamamdır. Yarın Deneyeceğim çünkü yeni hdd alıp ona kuracağım.
Yeni HDD almanıza gerek olduğunu sanmıyorum. Rescue disk programlarıyla Windows kurmadan da zararlıyı temizleyebilirsiniz.

Deneyeceğim eğer çözülmezse gidip yeni HDD alacağım.
@Ascendency Avast Rescue disk olmadı fakat kaspersky disk rescue işe yaradı. teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
Kardeşim görev yöneticsini aç işlemler kısmından aşagıya in synaptic toucphad varsa o virüs değildir
yoksa virüsdür belirlemek bu kadar basit.
Silmek için:

1. adım: İlk önce klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster ve sistem dosyalarını da gösteri aktif ediyoruz.

2.adım: ProgramData klasöründe gizli bir şekilde(yarı saydam görünür sistem dosyası olarak görünenler) Synaptics adlı klasör olacak ve o klasörü IObit unlocker ile kilidi aç ve sil şeklinde kaldırın.
Neden IObit derseniz program kendini birkaç exeye bağlı kılmış ve dolayısıyla düz bir şekilde silemezsiniz arka plandaki yazılımları kapatın diyecektir.

3.adım: Klasörü sildikten sonra masaüstünde bulunan tüm klasörleri didik didik tarayın ve tüm .exe dosyalarını silin(Çünkü istisnasız masaüstündeki tüm exelere gömüyor kendisini). Sistem dosyalarını görünür yaptığınız için _cache_blabla.exe diye dosyalar da görünecektir onları da silebilirsiniz onlar programın hafızada depoladığı orijinal dosyalardır, sizin için önemliyse çevirebiliyorsan geri çevirebilirsiniz.

4.adım: Tüm klasörlerdeki exeleri temizlediğinizi var sayıyorum ve üst kısımda bahsetmeyi unuttum masaüstünde softlic32.dll adlı bir DLL varsa onu da silin(yarı saydam görünecek şekilde olur) sonrasında IObit'in Advanced systemcare yazılımını kurun ki ben başlangıca otomatik eklenen yazılımı oradan tespit ettim siz de bir daha aynı virüsü yemeye karşın o yazılım size bilgi verecektir sistem başlangıcına şöyle bir yazılım eklendi diye.

5.adım (opsiyonel): Kendinizi tedbir amaçlı virüs koruma yazılımı kurabilirsiniz bir dahaki yaşanabilmesi olası olan virüs saldırılarına karşıt.
toucphad= 1.PNG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı