Sürekli Tarihimiz ile Övünmemiz

Asla savunmuyorum ancak bütün devletler işgal ettikleri yerde bunu yaptılar. Macarlar da buna dahildir.
Asla savunmuyorum veya bunu sadece Osmanlı yaptı demiyorum. Bugün en masum görünen ülke bile bunu yaptı. Çünkü bunun adı savaş ve saldırı. Fakat bizim tarih kitaplarımızda işte Avrupa'ya medeniyeti ve hoşgörüyü götürdük, duvarlara lale resimleri çizip sanat getirdik, herkesin özgürce yaşamasına izin verdik gibi ibareler bulunuyor. Hayır arkadaşım. Sen oraya kılıçla girdin ve oradan kılıçla kovuldun. Medeniyet götürdüğün bir ülkeden her yıl 7 yaşına basan Sırp çocukları ailelerinden zorla alıp saraya devşirme olarak getiremezsin. Bu masum değil. Madem herkese özgürlük verdin neden ilk tökezlediğin anda bütün Balkan ülkeleri senin ardına tekmeyi basıp yolladı hiç düşünmediler. Sorsan hala "Matbaanın bize geç gelişi," derler. Bu kadar basit, sığ ve komik bir bakış açısı olamaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı