Süresi dolacak ev interneti ne zaman iptal edilir?

KREARON

Picopat
Daha fazla  
Ya arkadaşlar benim 2 yıllık taahhüt 12/05/2024 de yani Mayıs ayının 12'sinde bitiyor. Faturalar her ayın 30'unda ya da 1'inde kesiliyor.

Şimdi benim aklımda son faturam olan 24. faturam 01/05/2024 tarihinde kesilir kesilmez onu ödeyip Turknet'e geçme fikri var.Ama o zaman taahhüt süresine 11 gün kalmış oluyor.Şimdi beklesem o 11 günü zaten bana taahhütsüz fiyattan kitlicekler.İnternette de bazıları son güne kadar bekle yoksa 24 ay yapılan tüm indirimleri ödersin yazmış.

Bazı arkadaşlar da Turknet'e geçtim ama eski sağlayıcımdan 1000-2000 TL cayma bedeli geldi Turknet de bana geçerken böyle bir bilgi falan vermedi demiş.

Şimdi ben illa son güne kadar bekleyim mi napayım? 😅😅

Ya arkadaşlar benim 2 yıllık taahhüt 12/05/2024 de yani Mayıs ayının 12'sinde bitiyor. Faturalar her ayın 30'unda ya da 1'inde kesiliyor.

Şimdi benim aklımda son faturam olan 24. faturam 01/05/2024 tarihinde kesilir kesilmez onu ödeyip Turknet'e geçme fikri var.Ama o zaman taahhüt süresine 11 gün kalmış oluyor.Şimdi beklesem o 11 günü zaten bana taahhütsüz fiyattan kitlicekler.İnternette de bazıları son güne kadar bekle yoksa 24 ay yapılan tüm indirimleri ödersin yazmış.

Bazı arkadaşlar da Turknet'e geçtim ama eski sağlayıcımdan 1000-2000 TL cayma bedeli geldi Turknet de bana geçerken böyle bir bilgi falan vermedi demiş.

Şimdi ben illa son güne kadar bekleyim mi napayım? 😅😅
Arayıp sorabilirsiniz. 10 gün kala falan iptal ettirebiliyorsunuz. Ben bitmeden 10 gün önce kadar arayıp kapattırıp farklı sağlayıcıya geçtim. (D-Smart Turkcell den düz Turkcell'e geçtim :D ) İnternet sağlayıcım D-Smart fakat ISS Turkcell idi, bu yüzden destek taleplerim hep geç geliyordu vs.

Ya arkadaşlar benim 2 yıllık taahhüt 12/05/2024 de yani mayıs ayının 12'sinde bitiyor. Faturalar her ayın 30'unda ya da 1'inde kesiliyor.

Şimdi benim aklımda son faturam olan 24. faturam 01/05/2024 tarihinde kesilir kesilmez onu ödeyip TurkNet'e geçme fikri var. Ama o zaman taahhüt süresine 11 gün kalmış oluyor. Şimdi beklesem o 11 günü zaten bana taahhütsüz fiyattan kitlicekler. İnternette de bazıları son güne kadar bekle yoksa 24 ay yapılan tüm indirimleri ödersin yazmış.

Bazı arkadaşlar da TurkNet'e geçtim ama eski sağlayıcımdan 1000-2000 TL cayma bedeli geldi TurkNet de bana geçerken böyle bir bilgi falan vermedi demiş.

Şimdi ben illa son güne kadar bekleyim mi ne yapayım? 😅😅

Bu durumu önceden TurkNet ile konuşman gerekiyor. 2-3 gün öncesinde hazırlık yapılıyor. Bittiği zaman ise direkt geçiş işlemleri başlıyor. İnternet kesiliyor birkaç dakika eğer modem vs istemezsen yeniden kurulum vs olmadığı zaman direkt olarak internet erişim açılıyor. Beklemene gerek yok onlar zaten yardımcı oluyorlar.

Arayıp sorabilirsiniz. 10 gün kala falan iptal ettirebiliyorsunuz. Ben bitmeden 10 gün önce kadar arayıp kapattırıp farklı sağlayıcıya geçtim. (D-Smart Turkcell den düz Turkcell'e geçtim :D ) İnternet sağlayıcım D-Smart fakat ISS Turkcell idi, bu yüzden destek taleplerim hep geç geliyordu vs

24. son faturam kesilir kesilmez ödeyip direk arayacağım böyle böyle başka sağlayıcıya geçcem 10 günüm var daha ama herhangi bir bedel ödemek zorunda değilim değil mi? diye (kapatılana kadar geçen sürede ki günlerin taahhütsüz fiyatdan hesabı hariç) . İnşallah yok ödemezsiniz deyip sonra 10 gün için 1-2 bin kitlemezler 😅 Ondan sonra uğraş dur aylarca thh btk

24. son faturam kesilir kesilmez ödeyip direk arayacağım böyle böyle başka sağlayıcıya geçeceğim 10 günüm var daha ama herhangi bir bedel ödemek zorunda değilim değil mi? Diye (kapatılana kadar geçen sürede ki günlerin taahhütsüz fiyatdan hesabı hariç). İnşallah yok ödemezsiniz deyip sonra 10 gün için 1-2 bin kilitlemezler 😅 Ondan sonra uğraş dur aylarca THH BTK

Dediğim gibi adamların işleri bu. Öyle bir saçmalık yapacak halleri yoktur herhalde. Genel olarak bu şekilde işler prosedür.

Bu durumu önceden TurkNet ile konuşman gerekiyor. 2-3 gün öncesinde hazırlık yapılıyor. Bittiği zaman ise direkt geçiş işlemleri başlıyor. İnternet kesiliyor birkaç dakika eğer modem vs istemezsen yeniden kurulum vs olmadığı zaman direkt olarak internet erişim açılıyor. Beklemene gerek yok onlar zaten yardımcı oluyorlar.
Hocam neden kesin bir bilgi yok koskoca internette.2-3 gün öncesi dediğin son fatura kesim tarihi mi yoksa taahhütün son gününe kadar olan süresi mi?Normalde son faturayı ödeyip verdiğimiz 24 ay sözünü tamamlamış olmuyor muyuz?Yani 10 lira bile olsa ekstra fatura ödemeden gitmek mümkün değil mi?

Dediğim gibi adamların işleri bu. Öyle bir saçmalık yapacak halleri yoktur herhalde. Genel olarak bu şekilde işler prosedür.
Doğru hocam.Napalım TR de yaşaya yaşaya iyice pesimist olduk.Sonuçta vergisini veren devletin izin verdiği bir şirket.Ben çok karamsar şeyler düşünüyorum ve boşuna laf kalabalığı yapıyorum galiba 😅

Türk Telekom'u arayıp cayma bedelim ne kadar diye sorun. TÜRK NET 500₺ ye kadar ödüyor olması lazım belki beklemenize gerek kalmaz.

Hocam neden kesin bir bilgi yok koskoca internette. 2-3 gün öncesi dediğin son fatura kesim tarihi mi yoksa taahhüdün son gününe kadar olan süresi mi? Normalde son faturayı ödeyip verdiğimiz 24 ay sözünü tamamlamış olmuyor muyuz? Yani 10 lira bile olsa ekstra fatura ödemeden gitmek mümkün değil mi?

Doğru hocam. Napalım TR de yaşaya yaşaya iyice pesimist olduk. Sonuçta vergisini veren devletin izin verdiği bir şirket. Ben çok karamsar şeyler düşünüyorum ve boşuna laf kalabalığı yapıyorum galiba 😅

Yok estağfurullah. Şimdi daha 2 ay varmış. Daha uzun bir süre var ha tabii ki belli bir ücreti TurkNet karşılıyor. 2 ay gibi bir sürede ise ücret düşüktür. GigaFiber de 2000TL. Normal altyapı da 500TL kendisi açıkladı zaten. GigaFiber de olmadığını düşünürsek ki zaten o zaman hiç düşünmeye veya beklemeye gerek yok. VDSL yani bakır altyapı da da örnek olarak 5 gün gibi bir süre kaldığında TurkNet ile o zamana iletişime geçebilirsiniz. Önceden de arayabilirsiniz aslında ama ben o şkeilde yaptığım için anlatıyorum. Dediğim gibi TurkNet zaten bu durumdan farkında oluyor. Ne kullandığınız tarifenizi altyapı durumunuzu sicil kaydı gibi yani :) O yüzden adamlar bildiği için gidip sana ücret çıkartmazlar merak etme. Zaten aktivasyon vs parası yok. Kaldı ki 30 gün iade garantisi vb birçok özelliği de düşünürsek dert edilecek durumlar değil bunlar. İşin kısası şimdi daha zaman var. O süre zarfında karar verebilirsin. Ama dediğim gibi önden bilgi almak için yani başvuru vs yapmadan bilgi alman senin açından daha iyi olur. Her ne kadar hizmet konusunda detaylı bilgiler edinmiş olsakta yetkili değiliz. Haliyle de gerekli evrak vb durumlar için net konuşmaları müşteri hizmetleri ile konuşman daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı