Sürtülen arabanın tamiri ne kadar tutar?

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Arkadaşlar arabayı park edeyim derken demirkapıya arabanın bu bölümünü sürttüm. Bunu düzeltmeleri ne kadara mal olur ne kadar sürer ve işlem bittikten sonra eskisi gibi gözükür mü? Arabanın değerinden düşer mi?

WhatsApp Image 2024-03-28 at 15.37.38.jpeg

Boya kalkmış diye yorumladım ben hiç anlamıyorum kaportadan.

Görselde boyayı almış gibi duruyor. Düzeltme ve lokal boya olacağı için anlaşılır.

Eskisi gibi gözükür mü? Ustaya bağlı.

Anlaşılırsa alıcı laf eder fiyat düşürmek ister.

Arkadaşlar arabayı park edeyim derken demirkapıya arabanın bu bölümünü sürttüm. Bunu düzeltmeleri ne kadara mal olur ne kadar sürer ve işlem bittikten sonra eskisi gibi gözükür mü? Arabanın değerinden düşer mi?

Eki Görüntüle 2152721

Aracın değeri boya atılacağı için düşer. Bazı araç kaplamalarında alta iz geçmediği için boyasız göçük düzeltme ile yapılabiliyor ama bunda boya da lazım. Fiyat konusunda net bir şey diyemem.

Görselde boyayı almış gibi duruyor. Düzeltme ve lokal boya olacağı için anlaşılır.

Eskisi gibi gözükür mü? Ustaya bağlı.

Anlaşılırsa alıcı laf eder fiyat düşürmek ister.

Lokal boyaya gerek yok.

Eki Görüntüle 2152721

Eline sünger ve bulaşık deterjanı sıvı olandan. Dök dök ovala cıkarabildigin kadar cıkar. Sonra da pasta cila yaptır, eskisi gibi olur.

Benzeri arkadaşın başına geldi. Sürttüğümüz demirin boyası geçmiş ve biz ustaya gidene kadar bilmiyorduk. Usta Cif ile sildi çizik yok oldu.

Cif ile temizlemeyi deneyin.

Sağ olun arkadaşlar sürtülen yerin boyası değil aracın boyası kalkmış sadece fotoğrafı WhatsApp üzerinden atınca görüntü kalitesi düşmüş cif bu durumda işe yaramaz diye düşünüyorum gene de deneyeceğim.

Cif vs. hikaye basbaya gözüküyor boya kalkmış oradan tabaka gözüküyor demir renk beyaz olduğu için işlem hızlı sürecektir. Eskisi gibi olur renginiz beyaz bu durumda şanslısınız eğer ustanın elinde iş yoksa gün içerisinde bile çıkarabilir lakin lokal boya geçeceği için aracın değerinde düşme olabilir.

Görsel yanıltmıyorsa hafif göçükte var. Lokal onarım + boya yapılır. Değerinden bir şey kaybetmez. Satarken bunun için fiyat kırmaya kalkan olursa yol verirsiniz gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı