Sürtülen araca bir şey yapılabilir mi?

Pasta cila denemene gerek yok boyası kalkmış bir şeyin neyine pasta ya da cila atacaksın o saçma bir fikir olur en mantıklısı sanayiye gittiğinde araç boyacısı bulup arabanın boya koduna orada usta bakıp sana o rengin oje kutusunda verir o şekilde kendin rutüş edersin boya vs gibi bir şeye ihtiyacın yok kendimde bazen tamponu sürttüğüm için o şekilde rutüş ediyorum yakından bakmadığın zaman görünüşü estetiği bozmuyor bunu ara ara yaşadığım için biliyorum sürttüğün yer tampon zaten plastik parça önemli değil yani merak etme.

Araç senin değilse sorun büyük geçmiş olsun ama araca böyle oje sprey boya ile zarar vermektense servis sanayi gibi yerlere bir göstersen iyi olur yapacak çok bir şey yok.
Babamın 😁. Hocam araç station wagon arkadaşlara güvenip dar bir yere girdim park ederken sürttük.

Pasta cila denemene gerek yok boyası kalkmış bir şeyin neyine pasta ya da cila atacaksın o saçma bir fikir olur en mantıklısı sanayiye gittiğinde araç boyacısı bulup arabanın boya koduna orada usta bakıp sana o rengin oje kutusunda verir o şekilde kendin rutüş edersin boya vs gibi bir şeye ihtiyacın yok kendimde bazen tamponu sürttüğüm için o şekilde rutüş ediyorum yakından bakmadığın zaman görünüşü estetiği bozmuyor bunu ara ara yaşadığım için biliyorum sürttüğün yer tampon zaten plastik parça önemli değil yani merak etme.
Birisi çürüyebilir yazmış hocam öyle bir şey mümkün mü ? Babam çok bir şey demeyecektir fakat ben yine de bu topun altına girdiğim için yaptıracağım.

Ruj alıp sürmek🤙, şaka bir yana geçmiş olsun hocam.
Çok sağ olun 🙏🏻.

Pasta cila yaptırmak biraz işe yarayabilir. Ama boya kalktığı için lokal boya en doğru çözüm olur sanırım.

Fiyat aralığı tahminen ne kadar olur hocam? 3-4 bine kadar rahat ödeyebilirim.

Fiyat aralığı tahminen ne kadar olur hocam? 3-4 bine kadar rahat ödeyebilirim.
Piyasa araç modeline göre ve boya koduna göre çok değişiyor ama bunu en fazla 3-4 bine yaparlar diye düşünüyorum. Ancak S60'daki bir karış çiziği 5000'e boyatan tanıdığım da var, o yüzden kesin bir şey diyemiyorum.

Hocam ne cürümesi plastik parcadan bahsediyoruz 3 4 bin TL vb değil 50 liraya cözersin dediğim şekilde hallet gerisi problem değil normal şase parçası olsa bile çürümez.

Geçmiş olsun. Kafanıza takmayın 100-200 liralık basit bir rütuşla düzelir. Zaten tampon plastik parçadır ekspertizde bakılmaz. Boyatmasanız bile estetik hariç bir sıkıntı olmaz.

Kafaya takılacak bir şey bile değil bence hiç uğraşma. Ön tampon köşelerinde çizik, vuruk, kırık olmayan bir araba yok. Kullanılan araçta bu tür şeyler normal. İlla yaptıracağım dersen de sanayide sprey kutularına boya basan boyacılar olur. Arabanın renk koduna özel sprey boya bastır veya denildiği gibi küçük bir kutuda al. Bir de hafif zımpara atıp plastik talaşını alırsan eskisinden daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı