Sürücü güncelledikten sonra Steam'de oyunlar açılmıyor

Emirow

Decapat
Herkese merhaba öncelikle,
Dün oyunlar için bir FPS yükseltme videosu izledim ve cihaz yöneticisinden ekran kartımı güncelledim. Ancak bunu yaptıktan sonra Steam'e öncekinden daha yavaş girdiğimi gördüm. Oyunlara tıkladığımda oyun açılmış gibi gözüküp 'durdur' butonu bile geliyor, ancak oyun açılmıyor. Acaba bunun çözümünü bilen veya nedenini bilen biri bana yazabilir mi? Çok teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.

Ekran kartı sürücüleri aygıt yöneticisinden değil, kendi sitesinden yüklenmelidir. Aksi halde Windows'un eski bir sürücü yüklemesi kaçınılmaz olacaktır. RTX 2080 ile yapılan işlemle, düşük-orta seviyeye yapılan işlemin sonucu benzer olmayacaktır. Elbette FPS artışı bir miktar olabilir. Dün ''Unlost'' adlı şahsın videosuna denk geldim, benzer bilgiler veriyordu. Hatta aygıt yöneticisi kısmını çok iyi hatırlıyorum. Asıl dikkat edilmesi gereken nokta, ekran kartı değildir. İşlemci 3.4 ya da 3.6 Ghz. de çalışırken 300 FPS alırken, 5.0 Ghz. overclock sonrası 500 FPS almış olmasıdır. CS:GO'nun işlemciye yüklenen bir oyun olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz.

Ekran kartın nedir? "Unlost 1000+ FSP 2020" videosu mu? :D
Evet
Ekran kartı sürücüleri aygıt yöneticisinden değil, kendi sitesinden yüklenmelidir. Aksi halde Windows'un eski bir sürücü yüklemesi kaçınılmaz olacaktır. RTX 2080 ile yapılan işlemle, düşük-orta seviyeye yapılan işlemin sonucu benzer olmayacaktır. Elbette FPS artışı bir miktar olabilir. Dün ''Unlost'' adlı şahsın videosuna denk geldim, benzer bilgiler veriyordu. Hatta aygıt yöneticisi kısmını çok iyi hatırlıyorum. Asıl dikkat edilmesi gereken nokta, ekran kartı değildir. İşlemci 3.4 ya da 3.6 Ghz. de çalışırken 300 FPS alırken, 5.0 Ghz. overclock sonrası 500 FPS almış olmasıdır. CS:GO'nun işlemciye yüklenen bir oyun olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz.
Peki sorunu nasıl çözeceğim ? Bir öneriniz var mı ?

DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücülerini silip, Nvidia ya da AMD hangisini kullanıyorsanız, sitelerinden en güncel size uygun sürücüyü indirip, yüklemelisiniz.

DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücülerini silip, Nvidia ya da AMD hangisini kullanıyorsanız, sitelerinden en güncel size uygun sürücüyü indirip, yüklemelisiniz.

Peki çok teşekkür ederim yardımınız için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı