Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılmalı?

Çözüm
Öncelikle sürücü güncelleme ve bulma yazılımlarından uzak durulmalı. Temiz kurulum vs. yaptıktan sonra Windows zaten birçok sürücüyü otomatik kuruyor. Kurulmayan varsa ya orijinal sitesinden ya da donanım kimliğini aratarak sürücüyü bulup kurmanız gerekiyor.

Örneğin BIOS, Chipset vs. sürücüler anakartın orijinal sitesinden (hangi marka/model ise):
Ekran kartlarının sürücüsü için orijinal sitelerinden:
Diğer sürücüler için donanım kimliği ile bulup güncellemek için:
Öncelikle sürücü güncelleme ve bulma yazılımlarından uzak durulmalı. Temiz kurulum vs. yaptıktan sonra Windows zaten birçok sürücüyü otomatik kuruyor. Kurulmayan varsa ya orijinal sitesinden ya da donanım kimliğini aratarak sürücüyü bulup kurmanız gerekiyor.

Örneğin BIOS, Chipset vs. sürücüler anakartın orijinal sitesinden (hangi marka/model ise):
Ekran kartlarının sürücüsü için orijinal sitelerinden:
Diğer sürücüler için donanım kimliği ile bulup güncellemek için:

Çözüm

Donanım Kimliği ile Bulup Güncellemek için:
Ben Driver Booster ile güncelliyordum ne gibi bir zararı olabilir ki?

Donanım kimliğiyle arattığımızda bile çoğu zaman sürücü güncelleme yazılımlarının sitelerine yönlendiriliyoruz. Sağlıklı dosyalara erişmek epey zorlaştı. Bu sebeple elle bulamadığım dosyaları Driver Pack isimli yazılım ile kuruyorum. Kurulum yaparken sürücülerle beraber farklı programları da yüklemesini engelliyorum.

Ben Driver Booster ile güncelliyordum ne gibi bir zararı olabilir ki?
Eski Sürümleri Yüklüyor Bilader Tavsiye Etmiyorum.
D
Donanım kimliğiyle arattığımızda bile çoğu zaman sürücü güncelleme yazılımlarının sitelerine yönlendiriliyoruz. Sağlıklı dosyalara erişmek epey zorlaştı. Bu sebeple elle bulamadığım dosyaları Driver Pack isimli yazılım ile kuruyorum. Kurulum yaparken sürücülerle beraber farklı programları da yüklemesini engelliyorum.
Donanım Kimliğiyle Arattigim Zaman Bile Çıkma Ihtimali Az Denedim

Yenilerde format attım tekrardan o tip programla güncelleme yapmadım fakat PUBG ve LOL oynarken anlık ufak donmalar oluyor.
Yaşadığınız anlık takılmalar bendede oluyor, kaç kez konu açtım fakat çözüme ulaşamadık. Büyük ihtimal oyunlardan kaynaklanan sorun çünkü her oyunda olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı